Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megérné villanyszerelést...

Megérné villanyszerelést tanulni egyetem helyett?

Figyelt kérdés

júl. 10. 16:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem a kettő nem hasonlítható össze. Inkább mindkettő kellene.
júl. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%
Villanyszerelőként nagyon jól lehet keresni külföldön meg mégjobban. Egyetemen attól függ, hogy milyen szakra készülsz
júl. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

A külföldet félretéve, a villanyszerelés egy elég pocsék valami. Amikor plusz két fokban, novemberben, egy ablaktalan téglaházban, ahol átsüvölt a szél, kevered a gipszet, az minden pénzt megér. Mármint, az elkerülése. :D Mi fog fájni? A térded, a csuklód és a hátad. Más nagyjából nincs is, ami fájhatna. :D

Ha van embered, akkor azt szállítani kell, ha náthás lesz, akkor nem jelenik meg, NAV, TB, stb.

Na, amikor ezeket unod meg, de végleg, akkor marha nagy könnyebbség beülni egy fűtött irodába, kint az ablak alatt parkol a vállalati autó, stb. Persze ehhez ész is kell, nem felrobbantani egy mellényúlással egy alállomást, mert akkor úgy vakvágányra kerülsz, mint a pinty.

Feltételezve, hogy a villanyszerelésből kifolyólag az energiás ágazatot művelnéd a mérnökségben.

júl. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
37%

De még mennyire, hogy megéri.

Diplomával szart sem lehet érni, több diplomás emberek menekülnek innen Ausztriába meg Angliába szart vakarni, hogy végre pénzt lássanak még ebben az életben lehetőleg.

A 3-as egy incel, aki könyvben olvasott valamit.

júl. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%
Villamosmérnök volnék, mellékállásban villanyszerelői gyakorlattal, de ez csak a szocializmusban volt érdekes, ma már a mérnök többet keres, mint a szerelő, te homályökör.
júl. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%
Kifejezetten tobbet keres egy villanyszerelo. 1 het alatt 500 ezret kertek a fel lakas villsnyszereleseert. Egy mernoki poziban sosexered el a villanyszerelo vagy epitoipari vallalkozo csillios jovedelmet.
júl. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem árthat.

Ha elégnek bizonyul számodra akkor nagyszerű, ha nem akkor pedig a megszerzett tudás bizonyára segíteni fog majd, ha hasonló vonalon mégis egyetemre mennél.


Igazán veszteni valód nincs vele szerintem.

júl. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

"Kifejezetten tobbet keres egy villanyszerelo. 1 het alatt 500 ezret kertek a fel lakas villsnyszereleseert."

No és az összes levonandó tételt tekintve marad a fele, annyit meg a fix állásos villamosmérnök is keres.

júl. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Senior Séf ***** válasza:
94%

Ma mindenki diplomát akar, aztán amikor megvan, vakarja a fejét, mert a diplomájával elhelyezkedni nem tud, lejjebb meg nem adja, elvégre nemazé'tanútamén! Pedig férfiember akkor érzi igazán jól magát, ha minden nap alkothat, ha van kézzelfogható eredménye a munkájának. Amikor a nap végére megvan az "ez jó mulatság, férfimunka volt" hangulat.

Persze megértem én! Én is szereztem két diplomát család és munka mellett. Máig se tudom, hogy mi a ménkűnek, de akkor, 40 éve, a rosseb megevett volna, ha nem csinálhatom. Ebben láttam a fejlődés irányát, aztán az élet mégis másfelé sodort.

Szóval, kérdező, ha nem is villanyszerelést, de valami kétkezi munkát nem szégyen kitanulni. Próbálj ki ezt-azt, hátha beleszeretsz valamibe. Én 50 évesen jöttem rá, hogy nekem a nyers fa érintése, illata milyen boldogságot okoz. Azóta csak fával barkácsolok, de még a horgászcuccom között is van egy darab szilfa, amit fogdosok kapáshiányos időszakban.

júl. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%

"vakarja a fejét, mert a diplomájával elhelyezkedni nem tud"

Mérnököknél azért ez még nem így van.


"lejjebb meg nem adja, elvégre nemazé'tanútamén!"

Nyilván nálad ez így van.


"Pedig férfiember akkor érzi igazán jól magát, ha minden nap alkothat, ha van kézzelfogható eredménye a munkájának. Amikor a nap végére megvan az "ez jó mulatság, férfimunka volt" hangulat."

Ez egy pár mérnöki tevékenységnél megvan ám.


"Persze megértem én! Én is szereztem két diplomát család és munka mellett. Máig se tudom, hogy mi a ménkűnek"

Elég szomorú. Én tudtam, hogy azt szeretném csinálni, amire jelentkeztem.

júl. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!