Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógytornász vagy jogász?

Gyógytornász vagy jogász?

Figyelt kérdés

Első helyen a Pszichológiát jelöltem meg és nagyon szeretném, ha oda is vennének fel ezt szeretném tisztázni, viszont van még 2 olyan szak amik ugyan csak tetszenek, de az utolsó helyre írtam be őket és nem tudok dönteni, hogy melyiket tegyem a jelentkezésnél előrébb.


Nem tudom, szerintem mind a kettőben jó lennék, csak mint a munkár, hogy esetlegesen melyikben éreznék jobban magamat az kérdéses...


Főként az emberek segítése érdekel, de kevésbe a fizikálisan inkább támogató típus vagyok, viszont sokkal jobban érzem azt, hogy "have fun" a gyógytornász és lezserebb a szakma, mint egy jogásznak, viszont több témában olvasok utána egy jogi kérdésnek, a téma maga jobban foglalkoztat ennek ellenére szívesen viselnék "egyenruhát", munkaruhát amiket a korházakban hordanak.



Szóval ez most eléggé nagy kérés a számomra, amit mindél hamarabb meg kéne szülnöm, de ha van valami meglátásod/meglátásotok velem kapcsolatban, az eddigiekből leszűrve én szívesen meghallgatom, mert jelenleg tanácstalan vagyok. A B tervet is komolyan kell venni, mert hogy őszinte legyen a pszichológiára 422 pontom van, amivel vagy felvesznek vagy nem.


Töltöttem ki pályaválasztással kapcsolatos teszteket is és az jött, ki hogy mind a kettőre alkalmas lennék...Esetleg szívesen fogadok tanácsokat meglátásokat, tapasztalatokat és történetek, ha estlegesen valaki ebbe belelát és/vagy ez a végzettsége és ebben is dolgozik.



júl. 10. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Ha ennyire a pszichológia a szíved vágya, én nem engedném el. Törölném a másik két lehetőséget, és max. kihagynék egy évet és újra érettségiznék, mellette dolgoznék. Ha másodjára se jön össze, akkor már érdemes komolyabb B tervet is beiktatni, de én mindenképp adnék még egy esélyt a dolognak.

Most soknak tűnhet egy év csúszás... de már pár év múlva is látni fogod, hogy olyan mindegy +/- 1 év...

júl. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát, ha azért vonz a gyógytornász, mert annak tetszik a munkaruhája, akkor inkább várj egy évet, hátha addig érettebb leszel.
júl. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológiára menj, ha az akarsz lenni. Ha nem vesznek fel idén, majd kihagysz egy évet és jövőre sikerül.
júl. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a pszichológia érdekelne elsősorban és a többi 2 amolyan csak legyen valami B terv dolog, de igazán nem érdekel, akkor hagynám. Engem tavaly nem vettek fel pszichológiára (pontosabban mire kitaláltam, mit akarok, szakváltás után, lecsúsztam már a határidőkről is), de a pontom sem lett volna éppen meg, idén mentem újra emeltre és most már bőven sok pontom van, fel fognak venni.

Szóval ha valóban ez lenne a cél és nem vesznek fel, akkor inkább menj el ősszel újra egy emeltre, tanulj nyelvet vagy valami egyéb dolgot és jövőre jelentkezz újra.

júl. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
447 pontom lett...tavaly 440 és 441 volt a ponthatár...ah nagyon ideges vagyok...nagyon szeretném, hogy össze jöjjön...
júl. 12. 22:40
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az bőven meglesz.
júl. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!