Van valaki aki ezeket a szakokat jelölte meg, és az ELTE-n? Régészet, ókori nyelvek és kultúrák (asszíriológia vagy egyptológia)?

Figyelt kérdés

júl. 6. 05:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, igen, de a pontos számok a felvi.hu-n elérhetők.
júl. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

De ezzel már megint mi a bajod 2-es?

Miért ne lehetne valaki régész, vagy teszem azt Egyiptológus. Neked az miért fáj?

Majd ha feltár valamit, te meg nézed a szobádban a párizsis zsemjéddel a híradót minimálbérért, majd akkor kiderül, ki döntött jól.

júl. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
#4: nincs olyan, hogy értéktelen szak. Vagy melyik szakok lennének, amelyek jobban lefedik ezeket a területeket?
júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ezt a kérdést azért tettem fel, hogy találjak jövőbeli szaktársakat :D nem azoknak szántam, akik véleményeket jöttek kifejteni egy olyan szakmáról amiről halvány gőzük sincs.
júl. 6. 15:52
 5/12 A kérdező kommentje:

Le lettek törölve válaszok? Mert én nem látom azokat amikre ezzel reagáltak.


“De ezzel már megint mi a bajod 2-es?

Miért ne lehetne valaki régész, vagy teszem azt Egyiptológus. Neked az miért fáj?

Majd ha feltár valamit, te meg nézed a szobádban a párizsis zsemjéddel a híradót minimálbérért, majd akkor kiderül, ki döntött jól.”

júl. 6. 15:56
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

A régész szak nehéz és itthon nem folynak ásatások, csak nagy ritkán, akkor is visszatemetik a lefényképezett anyagokat. Egy alapszakkal csak régésztechnikusi végzettséget lehet szerezni.

Az egyiptológia még reménytelenebb. Egy régészről tudok, aki magyar és kint ás már vagy 20 éve egy területen.Az egyiptomi állam sok pénzért kevés csoportnak ad lehetőséget ásni. Szóval olyan szakot elvégezni, ami nem ad lehetőséget, felesleges. Régészt sosem keresnek, nincs munka. Az asszírológia meg hát, csak azért van, hogy az az egy-két prof. is megéljen.

júl. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6

Nem az volt a kérdés, hogy ki mit gondol a szakokról :)

Hanem hogy ki az aki szintén oda jelentkezett.

Amugy is sok pontatlanság és szakmai butaság van abban amit írtál. Tényszerűtlen általánosításokat meg szerintem nincs értelme írni, amikor nem ez volt a kérdés.

júl. 6. 18:02
 8/12 anonim ***** válasza:
24%
Mivel végzettségem miatt van rálátásom ezekre a dolgokra, ami rád most nem igaz, ezért tudom, hogy mik a lehetőségek. Oda nem jelentkezik értelmes ember, ne is keresd, ha majd felvesznek megismered a sorstársaidat.
júl. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok(Mostmár :D)

Igen, az előző 2-es válaszát törölték, aki szídott mindent magán kívül:D

De vele úgysem foglalkozunk :)

júl. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#8


Sajnálom, hogy neked ilyen tapasztalatod van és nem vonom kétségbe, hogy ez a végzettséged de akkor sem gondolom azt hogy ennyire lehet általánosítani.

Igazad van nem vagyok benne még a szakmába de attól még lehet rálátásom. Sok ismerősömmel akik szintén a szakmában dolgoznak átbeszéltük ezt a témát és jó néhányat tudok mondani akik teljesen jó életet élnek és el tudtak helyezkedni az adott lehetőségekkel.

Szerintem ez helyzet és személyfüggő is, nem feltétlen minden régész hallgató sorsa megy a kukába.

De azt sem mondom, hogy mindenkié sikerül, nem vagyok naív ez a pálya nem annyira stabil, mint néhány másik, de akit ez érdekel és ez a szenvedélye szerintem bunkóság elkedvteleníteni a szakmától annak fényében, hogy a negatív oldalát hangsúlyoztatják.

júl. 6. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!