Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnöki képzés előtt...

Villamosmérnöki képzés előtt milyen tudást érdemes elsajátítanom? Eddig csak gimiben tanultam matekot, fizikát.

Figyelt kérdés

Nagy eséllyel felvesznek az egyetemen villamosmérnök képzésre. Most érettségiztem (matek, fizika emelt) és a pontom megvan hogy felvegyenek.

Eddig csak matekot, fizikát tanultam.

Szeptemberben kezdeném az egyetemet.

Van amit érdemes lenne a nyáron megtanulnom hozzá?

Esetleg programozás?



jún. 28. 08:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én a matematikában való magabiztosságot szoktam ajánlani, de idáig mindenki lekakkantotta az ötletet.

Nekem bevált a gyors és precíz munkavégzésre törekvés. Fejben pörgetve a az egységsugarú kört, nulla idő alatt tudtam, bármelyik szögfüggvény bármelyik negyedben milyen előjelű, nem volt problémám azzal, hogy a függvény képe hogyan változik, ha a független változót szorzom kettővel, vagy a függvényt szorzom kettővel, az azonos átalakítások, stb.

Ha "igazi" villamosmérnökség a célod, nem pedig valami nevetség tárgya mérnökinfarktus, vagy hasonló, akkor például önállóan begyakorolható a komplex algebra, abban is nagyon jó otthon lenni, az elmélete meg nem nagyon kíván két matek professzort a könyökeid alá. Mondjuk majdnem ilyen a differenciálszámítás és az integrálszámítás is. Ezen témakörökhöz van példatár dögivel, például a Fazekas sorozat (neten is fellelhető).

jún. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1-es

Köszi

Megfogadom

jún. 28. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!