Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csak nekem van elegem abból...

Csak nekem van elegem abból hogy IT szférán belül különbséget tesznek különböző helyen végzett programtervező informatikus diplomák között?

Figyelt kérdés
Azt tapasztalom hogy fővárosunkra leginkább az "elitség" jellemző, viszont nem vagyok benne biztos hogy egy "jobb helyről származó diploma" minden esetben jobb munkaerővel is jár, persze pályakezdőként még úgy ahogy elfogadom ezt, de később gondolom munkatapasztalattal már úgy is mindegy lesz.

jún. 27. 10:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Később nem tesznek különbséget
jún. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%
Ha valami nagyon szar helyen végeztél, akkor ne csodálkozz, hogy nem ér semmit a diplomád.
jún. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%

egy "jobb helyről származó diploma" minden esetben jobb munkaerővel is jár


Nem biztos, de esélyes, hogy igen. Eleve olyanok kerülnek be, akik jobb eredménnyel rendelkeznek, tehát feltehetően komolyabban veszik a tanulást; ráadásul a kisebb, futottak még helyek az állami támogatás megtartása érdekében nem szórnak annyira.

jún. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Tehát akkor valamiféle úgymond elkülönítés megfigyelhető? Mármint vannak akik nem feltétlenül engedhetik meg maguknak a fővárosi egyetemi éveket, gyengébb relatív rossz nevű diplomát kapnak és még is lehetnek jó munkaerők és/vagy tehetségesek.
jún. 27. 12:10
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Aha
jún. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Sokaknak elege van belőle, de nem tudsz vele mit kezdeni. Egy senior esetén már én sem tudom ezt elfogadni, ott a referencia azért bőven többet kell, hogy latba nyomjon, mint az, hogy 5-10 éve hol és milyen eredménnyel végzett. De nem fogok hazudni, a mi előző munkahelyünkön is volt egy olyan ki nem mondott lista, hogy X, Y és Z helyről nem hívunk be első körben frissdiplomást, csak ha nagyon nem találunk mást.

Ennek nagyon egyszerű oka van. Az a tapasztalat, hogy ott olyan emberek is diplomát kaptak, akinek én a magam részéről érettségit se biztos, hogy adnék. Csak egy példa: egy szakmai berkeken belül kifejezetten rossznevűnek tekinthető egyetemen végzett emberke „gyakorló” feladatként az első héten azt kapta, hogy mondja már meg, hogy az előző havi megrendeléseink mekkora hányada hiúsult meg. Ezzel azért kicsit meg tudja ismerni az adatbázist. Összeszedte az összes rendelésszámot, majd közölte, hogy a sikertelen rendeléseket nem tudja megmondani, csak a sikereseket. Itt már éreztük, hogy gond lesz, de mondtuk, hogy ha az összesből kivonja a sikereseket, akkor megkapja a sikertelent. Megkapta, elosztotta a kettőt egymással, majd konkrétan a chat GPT-től megkérdezte, hogy a kapott 0,03-at hogyan kell százalékká átírni. Úgy, hogy erről az egyetemről (akkor még főiskola) ötös diplomával rendelkezett. És ez csak egy a hasonló sztorik közül, jellemzően legalább 2-3 hasonló sztori kellett ahhoz, hogy tényleg leírjunk egyetemet.

Én mindent elhiszek, és biztos vagyok benne, hogy aki egy kisebb nevű helyen végzett, az is lehet ugyanolyan felkészült, mint az, aki a Harvardra járt, sőt, akár jobb is. De egyszerűen nincs idő, energia mindenkit végighallgatni, és valami alapján szelektálnunk kell. És ha egy egyetem olyan embereknek ad diplomát, akiknél bocsánat, de egy informatikai szakközépben végzett tanuló felkészültebb, akkor joggal aggódok, hogy ha behívunk még 10 embert innen, abból 8 ugyanilyen lesz, ami nekünk kevés, még egy pályakezdőtől is. Míg, ha a nagyobb nevűeket előre soroljuk, lehet, hogy náluk a 10-ből csak 2-3 nem lesz megfelelő.

jún. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Megnyugtatlak, a legtöbb munkaadó leszarja, hogy hol szerezted a diplomád IT-s pozival kapcsolatban. Interjúztattam már párat, engem nem érdekel hol végzett az adott jelölt, elé teszem a tesztfeladatot és abból ki fog derülni a tudása, ennyi. Interjúztattam már BME VIK-en végzett embert, önéletrajzába azt is bele írta, hogy summa cum laude minősítés.....rendesen beégett, gyakorlatilag hozzá se tudott kezdeni a feladathoz, pedig csak egy egyszerűbb for ciklust kellett volna megírni.
jún. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat a célom a vitaindítás, vélemény és tapasztalat megosztás is volt ami valamilyen szinten sikerült, jöhetnek még megjegyzések 😁
jún. 27. 19:34
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Még pályakezdők esetén se nézik annyira. Én amikor elhelyezkedtem egy Üzemmérnök informatikus Bprof(Pe mik) akkor az interjú és teszt teljesítményemet nézték nem a diploma típusát és, hogy hol szereztem.
jún. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

"Tehát akkor valamiféle úgymond elkülönítés megfigyelhető?"

Akárcsak az élet minden területén: az erősebb általános iskolákba sem juthat be mindenki, aztán az erősebb középiskolákba sem, és az egyetemeken is csak véges számú hallgató tanulhat, akár pesti valaki, akár nem, és ugyanígy a legjobban fizető munkahelyek is csak véges számúak, stb.

Ha az lenne a feladatod, hogy vegyél fel valakit a saját vállalkozásodba, aki X dologhoz ért, te is a legjobbat igyekeznél kiválasztani, és ha mondjuk lenne 243 jelentkező, nem biztos, hogy mind a 243-at be akarnád hívni interjúra, hanem inkább eleve megszűrnéd őket. Nyilván több szempont alapján is lehet meg érdemes szűrni, de azért (főleg kezdők esetében!) lásd be, hogy igenis fontos szempont, hogy hol végeztek.

jún. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!