Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így van esélyem elvégezni a...

Így van esélyem elvégezni a programtervező informatikus szakot?

Figyelt kérdés

A matekom nagyon jó lett.

Emelt 80% os lett.

A stressz miatt rontottam irasbelin egy feladatot, ittjon 10 perc alatt megoldottam.

Lehetett volna 90% felett.

Nem a tudásom miatt nem értem el jobb eredményt, hanem a stressz miatt.


Illetve az angol az gyenge nekem nagyon.

De egyetem mellett is lehet tanulni.

Programozást tanulom itthon.


Ti neki állnátok szeptemberben a debreceni egyetemen a programtervező informatikus szaknak, vagy jövőre álljak neki?

És akkor 1 év pihenő, az idő alatt angol nyomni erősen, plusz programozás.


jún. 18. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Miért ne lenne esélyed?
jún. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hat mert úgy olvastam valahol hogy az angol minél erősebb szinten ajánlott a szakma megkezdéséhez.

De a matek megy.

Meg info is.

jún. 18. 14:17
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

A matek ès az infó a lènyeg

Az angol csak egy plusz dolog, de egyàltalàn nem feltètele

Csak pl erős angollal több lesz a munkalehetősèged

De angolt bàrmikor tudod fejleszteni, ez nem akadàly

jún. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Mivel a kapcsolodo szakirodalom rendszerint angol nyelven jelenik meg, nagyon ajanlott az ismerete. ;-) Ha tehetseges vagy es miert ne lennel az, messzire viheted a szakmaban.
jún. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor erősen neki fekszek az angolnak, és elkezdem a sulit. :)

jún. 18. 16:17
 6/9 A kérdező kommentje:

Esetleg annyiban tudtok segíteni hogy megtudjatok mondani hogy a suli kezdéséig miket nézzek át informatikából?


Gondolom wird, Excel stb ezek nem kellenek.

Programozás?

Vagy miket vegyek át hogy jól felkeszuljek?

jún. 18. 18:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Hello, igazából semmit sem szükséges. Lesz az év eléjen egy szintfelmérő, az alapján lesztek tankörökbe csoportosítva. A szintfelmérőn egyszerű középszintű matematikai feladatok lesznek, illetve alap algoritmizáló feladatok. Ha nagyon rosszul írod meg azt, akkor bekerülhetsz egy felzárkóztató kurzusra, de ennek sincs igazából semmi jelentősége, ingyen ötös, vannak akik emiatt szándékosan elrontják. Első évben Python-nal fogtok kezdeni, illetve meg fogtok ismerkedni a Linux-val is, ezáltal lesz egy kis Bash. Ezek egyáltalán nem vészesek. Lesz egy kis diszkrét matek is, illetve vizuális matek, de ezek is elég könnyűek, mivel mindent az eléjéről fogtok kezdeni. Az én angol tudásom sem tökéletes, de semmi hátrányát nem tapasztaltam. Igazából minimális tudással már el fogsz boldogulni
jún. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szóval emiatt nincs értelme 1 évet kihagyni, majd meg fogod tapasztalni, hogy sokkal nehezebbnek gondoltad, mint amilyen a valóságban
jún. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy így elmagyaraztad mire számíthatok.
jún. 22. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!