Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok, jogra ez elég...

Mit gondoltok, jogra ez elég lehet idén?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tudom, senki sem jós, én sem jövőbelátást kérek, csak saját véleményt.


Idén érettségizem és jogra szeretnék menni, Eltét, Pázmányt és Debrecent jelöltem meg.

2 emeltem lesz, angol már megvan, az 90% lett, töri folyamatban, írásbeli 87%, de szóbelivel tervezem felhúzni kb 90%ra.

A közepek fogjuk rá, hogy jók, magyar 88 lett, de azt szóbelivel simán felhúzom még, német előrehozott 97, matek lett gyengébb, az csak 76.

Így számolok 468-470 pontot.


Őszintén, Eltéről már letettem, tavaly 477 volt a ponthatár, nem hinném hogy ennyit esni fog. Azonban a Pázmány még esélyes, az "csak" 467 volt tavaly, de ugye nagyon határeset...

Debrecenbe fix elég lesz, de meg mondom őszintén, oda nem szívesen megyek.

Szerintetek idén lehet esély arra, hogy nem növekszenek ezek a ponthatárok az új rendszerre való tekintettel?



jún. 10. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Gyönyörű eredmények ! Gratulálok!

Sztem ELTE is esélyes , írd be mindenkepp!En úgy tippelem bőven elég lesz!

jún. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Csak önköltséges jöhet szóba?
jún. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Állami, bocsánat
jún. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát csak nagyon végső esetben mennék el önköltségesre.

Szüleimet nem szívesen terhelném ezzel, én nem hinném hogy egyetem alatt tudnék úgy dolgozni, hogy rendesen ki tudjam fizetni a tandíjat, diákhitelt meg nem szeretnék felvenni.

jún. 10. 18:13
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

De megjelöltél egyáltalán önköltségeset?

Amúgy ELTE/Pázmányra szerintem elég lesz, Debrecenbe biztosan

jún. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem meglesz :) Sok sikert neked így az utolsó hetekre, ne hagyd, hogy a pontok miatti aggodalom elterelje a figyelmed, fókuszálj arra, amit most még tenni tudsz
jún. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az Eltén önköltsegesen van valamiféle részösztöndíj, épp az olyanok számára akik majdnem elérték a ponthatárt az államihoz. És akkor nem kerül olyan sokba a költségtérítéses sem. Egyik ismerősünk most jár oda így.
jún. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 de ha a kérdező nem jelölt meg önköltségeset, akkor az nem játszik. Márpedig én úgy értelmeztem hogy nem tette. Szerintem egyébként sincs értelme mindenáron az ELTE-t erőltetnie pénzért, ha a Pázmányra felvennék államira.
jún. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze, ha felveszik Pázmányra államira az ok. De ha nem, akkor érdemes elte költségtérítésesre menni ahol kb 380 vagy 390 volt a ponthatár, tudva hogy 468-470 ponttal siman kap részösztöndíjat. Nyilván ha nem írta be kérdezőn ez már nem segít, de hátha jövőre hasznos lehet valakinek.
jún. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy idén 380-90 lesz az önköltséges, mert nagyon jól sikerültek az érettségik, de persze ezt majd meglátjuk.

Igen ebben igazad van, de aki meg csak pár ponttal maradt le, az mehet a Pázmány államijára, szóval szerintem nem feltétlen éri meg amit te mondasz, de persze ez is egy lehetőség:)

jún. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!