Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy Msc - Corvinus, BME...

Pénzügy Msc - Corvinus, BME vagy ELTE?

Figyelt kérdés

Most fogok államvizsgázni júniusban és egyre többet fontolgatom, hogy esetleg tovább mennék egy mesterképzést elvégezni.


A fent említett 3 egyetem fogott meg leginkább, főleg a Corvinus és BME, hiszen ők a CFA "University Affiliation Program" részei is, továbbá a BME az első olyan hazai egyetem, amely a GARP hivatalos akkreditált partnerévé vált. Az ELTE mellett a legjelentősebb érv, hogy nagyon hallgatóbarát a beosztás.


Mindenképp szeretném megemlíteni, hogy munka mellett tudnám csak folytatni a tanulmányokat, ennek tudatában kérném ki a Ti véleményeteket, hogy szerintetek a 3 közül melyik a legjobb választás?


Köszönöm mindenkinek a segítséget!



jún. 10. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Most hol tanulsz?


A munka miatt szerintem a Corvinus alapbol kiesik, kb. minden csak nappalin indul. Nem is szeretik, ha dolgozol mellette. + pont most nehezitettek meg a bekerulest azoknak, akik a bsc-t mashol csinaltak.


BME szinten csak nappali van. Illetve nem irtad le, de ok is meg a Corvinus is csak angol nyelven hirdeti. De lehet ez nem szempont.


Szerintem ez a csak nappalis dolog egy vicc, nekem pont eleg erv, hogy mashova menjek. Ezen a teruleten sokkal tobbet er a munkatapasztalat.

jún. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az ELTE-n végzek nemsokára mesterképzésen. Tényleg nagyon rugalmas a beosztás, levelezőn csak szombati nap vannak órák. Minden visszanézhető videós formában is. Volt egy időszak amikor 1 hónapig nem tudtam menni órákra, de videóról simán bepótoltam az összes lemaradást.
jún. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

METU-ra járok, ezt szeretném kompenzálni egy mesterrel, bár tudom, hogy ezen a területen tényleg a tapasztalat számít igazán.


Számomra Corvinus kiesik, nem tudom megoldani azt, hogy plusz két évig csak 20 órákat dolgozzak. Ezenfelül van egy, a véleményem szerint jó munkahelyem (alapkezelő), amelyet nem szeretnék ezért feladni.


BME-ről nincs vélemény? Az ELTE-n akkor inkább a levelező ajánlott?

jún. 11. 09:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Elte-n a nappalin sem kell bejarni az orakra.
jún. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ELTE-n nappali sem rossz időbeosztás szempontjából, általában kora reggel vagy délutáni időpontokba vannak a szemináriumok. Délelőtti 8:30-10:00; délutáni 16:30-18:00; kedd vagy csütörtöki nap). Előadás péntek-szombat ugyanaz megy le (nappalis péntek, levelezős szombat).
jún. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Fiam most végzett a Corvinus pénzügy szakán, és az ELTE-GTK-ra jelentkezett mesterre, levelezőre, mivel már évek óta dolgozik bankban.
jún. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!