Egyetem vagy szakma?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz a kérdés kifejtése, szóval előre is köszönöm, ha végigolvasod!


18 éves vagyok (lány), most érettségizem egy gimnáziumban. Mikor elkezdtem a középiskolát, még nagyon szerettem tanulni, direkt a megye egyik legjobbnak tartott iskoláját választottam, mivel mindenképpen egyetemre szerettem volna menni.

Ez az évek során sajnos megváltozott. Mindig is nagyon maximalista voltam, negyedik osztálytól kitűnő vagyok, már általánosban is rengeteget tanultam, pusztán azért, hogy nyugodt legyen a lelkiismeretem. Úgy érzem, hogy emiatt kicsit kiégtem, már 10. osztály második felében eldöntöttem, hogy inkább tanulok valamilyen szakmát, mivel én nem akarok még a gimi után is folyton csak tanulni és stresszelni, egyszerűen nem éri meg, hogy rámenjen erre az egészségem. Ennek ellenére jobb ötlet híján mégis megjelöltem egy egyetem gazdálkodási és menedzsment szakját (a felsőoktatási szakképzést is). A probléma az, hogy még most, júniusban sem tudok dönteni, hogy biztosan bevállaljam-e, ha esetleg felvennének. Alapból félek az egyetemtől, kicsit a matektól is, mivel középszinten jól megy, szeretem is, de emelt szinten én sosem tanultam.

A másik opció az lenne, hogy elmegyek egy pénzügyi-számviteli ügyintéző technikusi képzésre, aztán mérlegképes könyvelői tanfolyamra. Ez azért kérdéses, mert nem tudom, hogy lenne-e elég jelentkező erre a képzésre a környéken, hogy elindítsák, illetve úgy hallottam, hogy a könyvelői munka nagyon stresszes tud lenni a sok határidő és új jogszabály miatt.

Évet kihagyni nem szeretnék, tartok tőle, hogy utána már végképp nem lenne motivációm a tanuláshoz. Egyébként vannak pillanatok, mikor be szeretnék kerülni az egyetemre, és érzek hozzá kedvet, de aztán mindig visszatérnek ezek a gondolatok, és inkább elengedem.


Fogalmam sincs, hogy mi lenne a legjobb döntés. Abban biztos vagyok, hogy fizikai és szépség ipari munkát nem szeretnék. A cukrászaton gondolkoztam, de aztán az itt olvasott tapasztalatok alapján inkább elvetettem.😕



jún. 2. 20:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én inkább a PSZ-t ajánlanám. Attól ne félj hogy nehezebb, én is azt a hibát követtem el hogy a könnyebbet választottam. Kicsit bízz magadban, azért annyival nem nehezebb, és szerintem egy jóval értékesebb szak
jún. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos beleverik sokszor már általánosban az emberekbe, hogy az egyetemi matekhez zseninek kell lenni és csak az menjen ilyen szakokra aki nagyon vágja oda vissza a matekot 98%-os emelt érettségivel.


Ez abszolút nem igaz, maximum bizonyos mérnöki vagy természettudományos területeken.


Megfelelő szorgalommal és kitartással nagyon hamar bele fogsz jönni, és ha nem engeded el az elején akkor sima lesz a matek, meg bármi más is. Érteni kell nem kérdés, de közel sem olyan nehéz és ijesztő, mint amennyire beállítják. Az emberek általában csak lusták rászánni az időt és az alázatot, ezért mondják nehéznek.

jún. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nektek is köszönöm, hogy válaszoltatok!


Nagyon jó azt olvasni, hogy talán mégsem reménytelen az egyetemi matek (legalábbis az ilyen kaliberű szakokon) emelt szintes alapok nélkül😃


Egyébként arról nincs valakinek tapasztalata, hogy mennyire nehézkes a psz-re való átjelentkezés, ha úgy alakulna? Mivel sajnos én februárban azt egyáltalán nem mertem megjelölni.

jún. 4. 19:51
 14/19 anonim ***** válasza:
A gazdment hagyd a picsába, menj pénzügy számvitelre, ha azt elvégzed, kiválthatod vele a mérlegképes könyvelői végzettséget is, nem kell külön elvégezni. Utána végezz plusz képzéseket és legyél adószakértő, azzal jól tudsz keresni, sima mérlegképes könyvelővel nem igazán.
jún. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Most már kezdem bánni egy kicsit, hogy a pénzügy és számvitelt nem jelöltem meg😕

jún. 6. 07:29
 16/19 anonim ***** válasza:
54%
Azt hiszem majdnem mindenhol a második félév után át tudsz még jelentkezni, mert a kötelező tárgyak ugyanazok. De ha elvégzed a számviteles tárgyakat, mert szerintem gazdmenen is fel tudod venni, akkor is megkapod.
jún. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
#14: Pár modult külön el kell végezni mérlegképes könyvelői képzésen. Már nem lehet teljes egészében kiváltani.
jún. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

#17

A 7-ből 6 modult automatikusan elfogadnak, valamint a képesítő vizsgát is, egyedül a 7., a számvitel és adózás digitális környezetben c. modul esetén nem kapsz automatikus felmentést, viszont, ha tudod igazolni, hogy tanultál ilyet, megkapod (jelzem, a legtöbb valamire való egyetem pont emiatt legalább választható tárgyként elindítja).

jún. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Igazából azt nem tudom, hogy Szombathelyen pontosan milyen tárgyak és modulok vannak psz-en, mert valamiért ehhez a szakhoz nem töltöttek fel mintatervet, én pár hónapja a Soproni Egyetem mintaterve alapján hasonlítottam össze a két szakot, mivel eredetileg oda szerettem volna menni. Ott az első 3 félév szerintem tényleg ugyanaz volt.
jún. 6. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!