Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatika vagy...

Gazdaságinformatika vagy kereskedelem és marketing szakkal járnék jobban?

Figyelt kérdés

Szeretnék a közigazgatás-szervező végzettségemen kívül valami versenyképesebb, érdekesebb végzettséget szerezni. Ezen a két szakon gondolkodok, de az bizonytalanít el, hogy a kereskedelem és marketing szaknál azt láttam, hogy a kezdő friss diplomás fizetése netto 250-300 ezer. Akkor minek végezzem el, hogyha most netto 275 ezret keresek közigazgatásban? Ez nem úgy tűnik, hogy megérné.


A gazdaságinformatikával viszont két gondom van: az egyik az, hogy az informatikai alapjaim gyengék. Középiskolában egy vicc volt, amit tanítottak, a semmire kaptunk ötöst meg játszottunk. De az egyetemi informatikához köze nincs hozzá mondjuk úgy tudom, mert ott programozás van pl és Excel, Access, Word nem kell úgy tudom (bár akkor minek tanítják ezeket középiskolában fontosabb dolgok helyett azt nem tudom).. miért nem programozást tanítanak középiskolában pl.


Szóval sose voltam jó informatikából úgy meg lehet csinálni a képzést? Mert programozás alapok az egyik tárgy, benne is van a nevében hogy alapok, akkor mehet bárki, aki csak felhasználói szinten, saját szórakozására tud kezelni egy számítógépet? (youtube, facebook, stb.)


Az a gondom még a gazdaságinformatika szakkal, hogy kolléganőm szerint nyugaton már elkezdődött az a folyamat, hogy túl sok az informatikus és nincs ennyire szükség, ami nálunk is hamarosan begyűrűzik. Viszont egy informatikus friss diplomásként többet keres, mint egy friss diplomás közgazdász nem?


Nyilván a pénz a legnagyobb szempont de az is, hogy legyen egy érdekesebb, kevésbé unalmas munkaköröm.



máj. 10. 09:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
36%
Gazdinfó inkább, a kermark az a gazdasági szakok büfé szakja. Kermark helyett inkább pénzügy számvitelre jelentkezz, könnyebb az elhelyezkedés és magasabb a fizetés, viszont nehezebb is elvégezni.
máj. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Hát ez most végképp elbizonytalanít. Én pont azt hallottam egy haveromtól, hogy kermarketing szakkal szinte bárhol el lehet helyezkedni a verseny szférában.
máj. 13. 08:32
 13/19 A kérdező kommentje:

De tényleg ez egy jó kérdés, hogy most 27 évesen jelentkezek a szakra, mire elvégzem 31 leszek és akkor kezdő fizetést fognak nekem adni? Mert akkor nem biztos, hogy megéri. Mondom, jelenleg közigazgatásban dolgozok, tehát nem gazdasági területen.


A pénzügy számvitel pedig mérlegképes könyvelő diplomát ad?

máj. 13. 08:35
 14/19 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy mérlegképes könyvelő diploma, az egy szakképesítés. Kérdező, neked kell tudni dönteni, és te tudod, hogy neked, mi éri meg.
máj. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
A kereskedelem és marketing könyvelő végzettséget ad, a pénzügy is számvitel szaknak is kell valami végzettséget adnia. Az mi lenne? Könyvelő?
máj. 13. 13:39
 16/19 anonim ***** válasza:
Ezt honnan veszed, hogy a kereskedelem és marketing könyvelő végzettséget ad? Nézz utána a felvin, ott van az összes szaknál a végzettség megnevezése. Amúgy igen, pénzügy és számvitel szakos diplomával lehetsz könyvelő, de más területen is elhelyezkedhetsz.
máj. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
a kereskedelem és marketing közgazdász diplomát ad, a pénzügy számvitelt viszont nem tudom milyen végzettséget ad, de nekem a kereskedelem és marketing szimpatikusabb, de kezdek lemondani róla vagy nem tudom bele merjek-e vágni. Van-e értelme nekem.
máj. 13. 20:53
 18/19 anonim ***** válasza:
Mindkettő közgazdász diplomát ad, a kermark és a pénzügy-számvitel is.
máj. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kereskedelem és marketing alapszakos vegzettseggel hol lehet dolgozni?
máj. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!