Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Más is csalódott a magyar...

Más is csalódott a magyar szakban? Aki elvégezte, mihez kezdett? :-)

Figyelt kérdés

Így elvégezve rájöttem, hogy az égvilágon semmit nem tudok vele kezdeni, maximum nagyobb lett az általános műveltségem...

Most úgy érzem, feleslegesen tanultam és elpazaroltam az államilag finanszírozott féléveimet.


2010. okt. 27. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

én kérek elnézést, de gondolom már az elején is tudtad, hogy ha magyar szakot végzel, akkor nem mérnök lesz belőled, hanem magyartanár. akiknek tudvalevően nem az egekben van a fizetésük.


az általános műveltséged lehet, h nagyobb lett, de a realitásérzéked gyenge maradt...

2010. okt. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tanultam egyetemen(az én időmben még nem vettek fel mindenkit,és bizony akkor komoly pénzbe is kerültek)

De én valahogy úgy értelmezném,hogy ha valaki magyar szakra megy az később magyar tanár lehet vagy olyan munkakörben dolgozhat ahol a magyar nyelv van előtérben..

Végül is mi a gondod? Olyan diplomád van ami a kutyának sem kell? Nyugodj meg nem te vagy az egyetlen aki feleslegesen tanult...(bár szerintem nem lenne rossz egy magyar tanári állás)

2010. okt. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

én se egészen értem, hogy erre csak így utólag jöttél rá, előtte nem volt világos?


Ismerősöm volt, aki elkezdte, de otthagyta, nem azért, mert utána nem lehet használni (ezzel azért az ember tisztában van már előtte is), hanem mert azt mondta, hogy amellett, hogy használhatatlan, még gyenge dolog is, gyenge tanárokkal és emberkékkel, és ha már olyat tanul, amiből úgyse tud majd megélni, akkor legalább abból színvonalasat szeretne.

2010. okt. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos amikor elkezdtem, még nem voltam tisztában az elhelyezkedési lehetőségekkel, mint ahogyan a legtöbb gimiből kieső diák sem (nem véletlenül olyan magas a száma a bölcsész karon tanulóknak :-) ). Úgy voltam vele, hogy szeretem a magyart, megyek erre a szakra. A realitásérzékem a béka feneke alatt volt, ezt aláírom.

És biztosan jó lenne egy magyar tanári állás, ha eseteg keresnének manapság bárhova is magyar tanárokat...

Ne értsétek félre, nem sajnáltatni akarom magam, csak kíváncsi voltam, ki mibe fogott egy felesleges diploma megszerzése után.

2010. okt. 27. 12:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezért van ott kérem szépen a pályaválasztási tanácsadó, bár ő sem ismerheti a te lelkivilágodat és hogy miben vagy igazán jó, de segíthetett volna anno.

Én tudtam, hogy mérnök akarok lenni, mert talán annak van jövője, csak sajnos ott tartunk, hogy az én szakomból is minden évben végez 300 ember és egyszerűen nem tudja felszívni a munkaerőpiac, ezért jönnek a második diplomák az OKJ-k, hátha valamelyik bejön.

Menj akkor valami szakmát tanulni, azzal nagyobb lehetőséged lesz elhelyezkedni, mint a diplomáddal, esetleg kiegészíthetnéd egy pedagógiai papírral, azzal tanítónak még elmehetsz.

2010. okt. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

14:20

Milyen szakra jársz? Ahova én járok, onnan évente max. 10 mérnök jön ki. Lényegében azért, mert ez az egyetlen ilyen szak az országban, csak itt tanítják (nyme-geo).

2010. okt. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szakmai továbbképzésben, OKJ-ben gondolkodtál már? Én ugyan nem vagyok magyar szakos, de javasolnám, hogy nézz körül a tanfolyamok között, pl. kiadványszerkesztő, korrektor, vagy valamilyen kommunikációs, újságíró szakiskola elvégzésével piaképesebbé teheted magad. Tény, hogy ezekbe is előbb be kell fektetni, s nem garantált, hogy utána megtérülnek, de sosem lehet tudni. Keress rá az állást kínáló portálokon, hogy mire van ma inkább kereslet azokon a területeken, ami még a te profilodba belefér.
2010. okt. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem végeztem el, és nem is a magyar szakot, hanem a mérnök-informatikát. Elkezdtem, tök nagy kedvem volt hozzá, de több olyan tantárggyal találkoztam amihez közöm sem volt, plusz a közösség is nagyon pocsék volt. Teljesen elment az egésztől a kedvem. Most egy másik szakban gondolkodom (levelezőn) vagy OKJ-ban a munka mellett. Bármikor változtathatsz!
2010. okt. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!