A továbbtanulásról lenne egy kérdésem?
Szóval nem vettek fel abba a gimibe amibe szerettem volna, csak egy kevésbé jóba. Szerintetek ez meghatározza a jövőmet? Így kevesebb lehetőség áll a rendelkezésemre a jövőt illetően, a jövőbeli továbbtanulásomat illetően vagy ez nem befolyásolja?
Köszönöm a válaszokat!
Szerintem igenis befolyásolja.
Nem igazán arról van szó, hogy hátrányba kerültél, hanem inkább arról, hogy nincs, illetve nem lesz részed abban az előnyben, amit a jobb iskola jelenthetett volna.
Kétség kívül könnyebb dolgod lett volna, de ismert a mondás: - ha rövid a kardod, told meg egy lépéssel!-
Végül is a tanár, vagy az iskola csak segítséget ad, hogy ismereteket szerezz, mert azt neked kell megtenni, így valamivel több feladat hárul rád a továbbiakban, ha el akarod érni azt a színvonalat, amit egy jobb iskola tudott volna nyújtani.
Az, hogy meghatározza erős kifejezés, az, hogy befolyásolja az inkább igaz. De kontraproduktív emiatt rágnod magad. Tanulj, találd meg, ami érdekel, tanulj tovább azon a területen, ennyi.
Több múlik rajtad, a tehetségeiden, mint az iskolán.
esetleg téged befolyásol, hogy nem lehet veled villogni a nagycsaládi összejövetelen, hogy Déneske milyen elit gimibe került XD
ha értelmes, józan ember vagy, működni fog az életed, ha lusta, buta, visszamaradott ötévesként létezel, azon a legelitebb jogászgyerek-klub se fog segíteni.
Mondok egy példát:
Pisti nem tanul csupa kettes a bizi, az érettségije is full kettes.
Pisti x évvel később rájön, hogy tovább akar tanulni, tesz két (emelt) érettségit (amiből csak akar), majd felvételizik egy egyetemre, felveszik és elvégzi a képzést.
Teljesen mindegy, hova mész, mit csinálsz, hogy csinálod, bárhova vesznek fel, komoly hátrányt nem fog okozni.
Na, azért aki a Fazekasban, az Eötvösben, a Radnótiban, vagy a Trefortban jár iskolába, az simán bekerülhet egyetemre, vagy más felsőoktatási intézménybe.
Viszonylag jó még a debreceni Fazekas is, úgy értve, hogy eléri a fővárosi átlagszínvonalat. Talán máshol is van még elég erős oktatási színvonal, újabban nem vagyok ebben teljesen képben, bár csodák nincsenek, lényegében a továbbtanulók háromnegyed része átlagban a jó középiskolákból megy feljebb, na persze az egyetemek között is van különbség.
Nem értem, minek kell ezt fikázni, vagy kétségbe vonni, mikor nyílt titok és mindenki tudja?
mert ez egy ilyen tipikus "nyílt titok", amit az összes kis elitképző gyermekei hisznek és vallanak, a valóság meg úgysem tud a közelükbe furakodni. de nem kell itt tenni magadat és ezt a szerencsétlen kölyköt stresszelni, mindenki más is simán bekerülhet az egyetemre. már ha majd oda akar menni. ami szintén nem muszáj amúgy, anélkül is lehet valakiből boldog, kiegyensúlyozott felnőtt.
én pl direkt mentem a "drogos gimnáziumba", ami nagyon nem elit hely a városunkban, mert egy lakótelepen áll az épület, egyetlen jogász/orvosgyerek se jár oda, és elég menő és helyenként funkcionáló drogprevenciós programja van (nem azért mentem, csak innen a drogos név, nálunk nem volt szokás becsukni a szemünket és úgy csinálni, mintha nem lenne baj...), azért oda iratkoztam be, mert az összes gyűlölt osztálytársam a két nagy "elitgimibe" ment... tőlük akartam megszabadulni.
28an érettségiztünk, 86%os összátlaggal, 22 angol és 14 német C1es, 2 német B2es és 12 spanyol B2es nyelvvizgával, egy olimpkonnal, és majd megütött minket a guta, mert egy párhuzamos osztály 88%kal végzett... aztán szétszéledtünk a nagyvilágba, külföldi egyetem, otthoni egyetem, szakképzés, franctudjami, ahogy elnézem, a nagy többségünk a helyén van, házat vesz, elköltözik, házasodik, karriert épít, bababútort nézeget, nincs velünk semmi baj.
nincs semmi baj, hidd el nekem, van élet a "top 3 budapesti középiskolán" túl is.
Szerintem ezen a ponton már ne aggódj ezen! Mindenhol ugyanazt az érettségit fogod kézhez kapni a végén. És mondhatják az emberek, hogy de hát az "elitgimiben" jobbak a tanárok, de ez teljesen lutri; most aki xy-nak a kedvenc tanára, attól te lehet, hogy falra másznál. Arról nem is beszélve, hogy egy elitgimben is lehet olyan tanár, aki sz*rik az egészbe, és egy kevésbé jó gimiben is lehet olyan, aki meg lelkes, lelkiismeretes és baromira ért a szakmájához. És ezt úgy mondom, hogy én is egy elég híres budapesti gimibe jártam, imádtam a közösséget, de tanulmányi szempontból nem éreztem azt, hogy fhú, de jó lett volna a színvonal. Az elvárások magasak voltak, az igaz, úgyhogy a legtöbb ember vagy motivációból vagy félelemből rengeteget tanult :D
Manapság már tényleg az online térnek köszönhetően tengernyi lehetőséged van tovább bővíteni az ismereteidet gyakorlatilag bármilyen témában, ami érdekel, úgyhogy szerintem annál, hogy milyen gimibe jársz, sokkal fontosabb, hogy aktívan utánakeress a dolgoknak, amik felkeltik a figyelmed, foglalkozz azokkal a témákkal órán kívül is, amik esetleg az órán megfognak. Így fogsz tudni célokat kitűzni a jövődre nézve (pl. hogy milyen egyetemre mennél tovább) és motiválni magad, hogy dolgozz is értük.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!