Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen mérnök szakot tudtok...

Milyen mérnök szakot tudtok ajánlani lánynak?

Figyelt kérdés
2010. okt. 26. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Építészmérnök, én is annak akarok tanulni!:)

A gépészmérnök szak viszont nagyon nagyon fiús!:)

2010. okt. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
már ott tartunk hogy építőmérnökin is több lány van mint fiú :) úgyhogy ha nincs ellenedre egy kis számolgatás azis egy alternativa
2010. okt. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kertész mérnök például.
2010. okt. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Macskajós válasza:
Több női vegyészmérnök hallgatót is ismerek.
2010. okt. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! A matek, a reáltárgyak mennek, viszont a műszaki rajztól tartok! Még odébb van, de azért rákérdezek: a munkaadók nem részesítik előnyben a férfi mérnököt, a női mérnökkel szemben? Tudom a tapasztalat, a rátermettség, a tudás számít, de mennyire veszik ezt figyelembe a felvételnél?
2010. okt. 27. 19:30
 6/8 fhenrir ***** válasza:
Biomérnökin is rengeteg lány van. Én villamosmérnökin vagyok, itt csak 5% lány van, de aki ide jött és megkérdeztem azt mondta egyáltalán nem bánta meg, mert a fiúk nagyon örülnek ennyi lánynak is, szóval ha nem értik az anyagot mindíg van valaki aki segítsen. Rajzolgatni nem kell és igazából nem is fiús(gyakorlaton mikroszkópos nézegetés van meg ilyenek), ezenkívül jelenleg magyarország legértékesebb diplomáját adja. Jó matek meg egy kis fizikatudás kell hozzá. Ha a matek mellé biosz vagy kémia megy akkor a bio- vagy vegyészmérnökit ajánlom.
2010. nov. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólást, utána nézek a felvin, hogy milyen a bekerülési esély.
2010. nov. 5. 22:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Én lányként tanulok építőmérnöknek. A nembeli arány igen csak megoszlik, jóval kevesebb a lány, mint a fiú, viszont ennek én is csak előnyét tapasztalom. Egyrészt sosem voltam az a csajos csaj, mindig jobban kijöttem a srácokkal, másrészt rengeteg segítséget kapok tőlük, ha valami nem megy, ugyanakkor még csak két hónap telt el, de már tőlem is kértek ugyanúgy segítséget a fiúk. Nyilván az életben fel kell készülni arra, hogy egy női mérnöknek mindig sokkal jobban oda kell tennie magát, bizonyítania kell, de én ezzel tisztában vagyok, és vállalom, nem zavar! Ráadásul egy kisebb iskolában tanulok, ahol igencsak családias a légkör, nagyon szeretem ezt a szakot, és ha előröl kezdhetném is ezt választanám újra! Rajzolni nem tudok, soha nem is tudtam, de amennyit itt kell, annyi bőven megy! Szerkeszteni vonalzókkal, körzővel az is tud, akinek nincs semmi rajztehetsége! :) Azért nem mentem építésznérnökire, mert ott már azonnal az alkalmasságin elbuktam volna, oda több rajztudás kell egyértelműen!
2010. nov. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!