Mit tanuljak, ha vezetői ambícióim vannak?
Sziasztok. A kérdésemben most nem feltétlenül arra gondolok hogy én szeretnék lenni a főnök, a világmindenség ura. :)
Jelenleg középvezető vagyok, egy 10 fős csapatot vezetek, de ezt szakma nélkül is lehetne csinálni a területen amin vagyok, nem is fizet jól.
Hozzátenném, nő vagyok (hiába mondják, hogy nem számít ma már).
Nagyon szeretek folyamatokat menedzselni, problémákat megoldani és csapatban gondolkodni rajta. Mindenhol ott lenni és szemmel követni, nem vetem meg a terepi munkát sem. Szeretek az embereknek legjobb tudásom szerint információkat átadni, betanítani, segíteni nekik a munkájuk során, egyszóval vezetni.
Ezek a kézségeim azonban sok területhez passzolnak.
Gondolkodtam a multis környezeten is, gépészet, vegyészet, minőségbiztosítás.
Akkor vannak a fejemben sokkal ember közelibb szakmák, mint például az egészségügy, oktatás.
De közbem nagyon érdekel a tanácsadás is a mezőgazdasági területen, a talajvédelmi, növényvédelmi szakértés.
A terepi munka miatt még az építőmérnöki szakmával is kacérkodok.
Tehetséges sajnos nem vagyok semmiben, okos és szorgalmas ellenben igen. Mivel nem vagyok különleges, csak tudom milyen tulajdonságokkal rendelkezem, ezért itt kérek egy kis segítséget, hátha valaki irányt tud mutatni.
Lehetőleg ne csak fizetési szempontokat vegyetek latba, mert akkor csak gépészmérnöknek vagy informatikusnak mehetek. :)
Ha valakinek van olyan természete mint nekem és szintén nagyon sok minden érdekelte, de megtalálta az útját, annak szívesen veszem a történetét.
Ha jót akarsz magadnak, nőként csak olyan területet válassz, ahol várhatóan a leendő beosztottjaid döntő többsége nem csupa férfi lesz. (Így tehát például az építőipar, illetve a termelő iparágak döntő többsége eleve kiesik. Sokkal inkább neked való például az irodai jellegű tevékenység, például a pénzügyi vagy közigazgatási vagy oktatási terület, ahol tipikusan sok a nő.) Két okból is írom ezt:
1. Sajnos Magyarországon a férfiak jelentős hányada még mindig nem tudja tartósan elviselni, hogy egy nő dirigáljon neki. Ennélfogva női főnökként egy férfias közegben valószínűleg rendszeresen érezheted azt, hogy rebellis beosztottjaid vannak, akik megkérdőjelezik az autoritásodat, öncélúan kritizálják a munkádat.
2. Nőként egy, elsősorban férfiakból álló munkahelyen meglehetősen nehéz lesz följebb lépned a ranglétrán olyan vezetői szintre, amelyre vágysz. Arról ugyanis ne is álmodozz, hogy egy új területen pályakezdőként, rögtön végzés után rögtön magasabb vezetői pozícióhoz juthatsz. Legjobb esetben is végzés után először csak egy alsó vezetői álláshoz juthatsz, s onnan kell följebb kapaszkodnod, mondjuk 5 év bizonyítás után.
4
"akik megkérdőjelezik az autoritásodat, öncélúan kritizálják a munkádat."
Sajnos ezzel a mostani csapatomban is sokat találkozok. Persze a nagyon elviselhetetlen embereket már eltávolítottuk a csapatból, akik szószerint már a csapat teljesítményét verték szét a folyamatos akadékoskodásukkal és már a többi kolléga agyára is kezdtek menni vele.
Jellemzően nem gondolnám pedig, hogy rosszak az ötleteim, őket is folyamatosan gondolkodásra sarkallom, sokszor 3 verziót is felsorolok, amiből engedem, hogy válasszanak, de néha mintha csak azért nem lenne jó az én ötletem, mert nekik mindenáron igazuk kell hogy legyen, vagyis a problémának egy megoldása van, az övék és azon kívül minden rossz, fúj, megoldhatatlan stb. Mondjuk ehez lehet az is hozzátesz, hogy 50-60 éves férfiakkal dolgozok együtt 30 éves nőként.
6
Ha az első kommentre gondolsz az építőiparról, az még mindig ott van. És persze egyetértek ezzel a részével, amit írsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!