Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A corvinus tipikusan “matekos”...

A corvinus tipikusan “matekos” egyetem?

Figyelt kérdés
Pontosan nem tudom milyen képzést kínál az egyetem, szimplán csak hallom hogy sokan dicsérik, illetve hogy milyen nehéz bekerülni/bent maradni. Csak matekkal kapcsolatos szakok vannak? Aki oda jár és esetleg megosztaná a tapasztalatait ne tartsa magában :D

febr. 10. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Két matekos szakja van a Corvinusnak: a gazdaság- és pénzügymatematikai elemzés (GPME) és a biztosítási és pénzügymatematikai mesterszak (az ELTE-vel közösen). Ezek nehéz szakok, kb. mint egy matek szak.


Van egy kissé lájtosabb, de még mindig matekos szak is, az alk. közgazdaságtan. Ezen kevesebb a matek, mint a GPME-n, de amúgy kb. ugyanaz.


Ennyi a matekos szakok száma, a többi közepesen matekos gazdasági szak, amit 3-4-es matekosok is meg tudnak csinálni.

febr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Háát én matek szakra jártam, Szegedre. A matekos egyetem szerintem csak a BME. A Corvinus egyáltalán nem az. Nincs is matek szak, hogy lehetne matekos egyetem? A GPME ami matekos. Az a matek meg a fizika szak után a legmatekosabb szak szerintem.


A Corvinus gazdasági egyetem.


Volt nálunk matek BSc-n gazdasági specializágió. Akik azt vették fel nálunk (többnyire nem a jobbak közül kerültek ki) mind azt mondták, hogy az összes gazdaságis tárgyuk nagyon könnyű, és a legnehezebb tárgyuk a matek szakos büfé tárgyak voltak, ami a matekosoknak a legkönnyebb tárgyuk volt. És 3 félévig ugyanazt tanultuk.


A gazdasági szakokon van matek, de emiatt matekosnak nevezni valamit számomra fura. Bár nézőpont kérdése. Egy bölcsésznek a gazdasági szakok matekos szakok, nekem, mint matematikusnak, a mérnöki szakok sem eléggé matekosak.

febr. 11. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%

Pénzügy-számvitelt tanultam, ezt nem mondanám túl matekos szaknak Corvinuson, 1-2 alapozó tárgy volt csak ahol kicsit komolyabb matek volt (de ez is kb csak a deriválás, integrálás szintig).


Kell utána is számolni, de azok nem "úgy matekosak". Pénzügyi tárgyaknál például sok képletet kell ismerni, de ezekben ez is a nehéz, hogy ismerd és jól használd a helyes képletet, valamint a feladatban megadott adatokat jó helyre illeszd be. Ha ez megvan utána a képletet már nem nehéz kiszámolni, főleg hogy többnyire számológép is használható. Számvitel ugyanez, az elméleti háttér ismerete kell, mondjuk EUR/HUF váltás esetén milyen körülmények esetén melyik napi árfolyamot használják. Utána csak beszorzod vagy osztod az összeget, ezt már egy általános iskolás is tudja.

Amúgy bekerülni nehéz, bent maradni nem nagy kihívás. Első félév lehet húzós, de inkább az átállás miatt. Elég másmilyen a rendszer gimi után, plusz sokaknak hirtelen túl nagy a szabadság is aztán be se járnak, nem tanulnak. Aki legalább az órák nagy részére bejár és rendszeresen tanul gond nélkül elvégzi.

febr. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!