Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell ahozz, hogy az egyetem...

Mi kell ahozz, hogy az egyetemen töritanár legyek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 23. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyetem phd és a többi.. de csak törit nem fogsz akkor sem tanítani egyetemen. mert majd lesz egy korszakod amit kiválasztasz.. ebből lesz phd és sok-sok publikációd akkor talán lehetsz tanársegéd.
2010. okt. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen történelem tanár,ez nagyon sok féle lehet.

Szerintem először meg kell szerezned a diplomát abból a tárgyból, utána jelentkezhetsz doktorandsznak,ide azt nézik milyen volt a kumm.átlagod,elég jó átlag kell,aztán kapsz pontot a TDK munkáért nyelvtudásért stb. Utána tanársegéd-adjunktus-docens-egyetemi tanári címet kell megszerezni.Elég hosszú az út idáig az biztos,sok évbe telik,sokat kell publikálni,kutatni stb.Akiknek ilyen címe van annak nem azért mert ez volt a célja,hanem egyszerűen idővel kiérdemelte.

2010. okt. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
én egyetemen szeretnék tanítani
2010. okt. 23. 21:48
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az út:

Történelem alapképzés, itt még mindenféle történelmet tanulsz, minden korszakot megismersz. Utána mész tovább mesterképzésre, ahol már specializálódsz a történelem egy szakaszára. Aztán mész a doktori képzésbe, ahol már nemcsak tanulsz, hanem már bekapcsolódsz a tanításba és a kutatásba. Utána mehetsz lassan felfelé a ranglétrán.

2010. okt. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Doktoranduszként már oktathatsz (pl. lehetsz gyakorlatvezető), ha megvan a PhD-d (ehhez doktori szigorlat, doktori védés, és bizonyos mennyiségű publikáció kell), akkor általában egyetemi adjunktust lehetsz, így már gond nélkül lehetnek óráid. Nem kell eljutni hozzá az egyetemi tanárságig, sokan soha nem jutnak el odáig, mégis oktatnak.

A doktori iskolába való felvételhez a TDK munka, publikáció és esetleg néhány kulcsfontosságú szigorlat (ha van még ilyen az új rendszerben) számít, nem a kumulált átlag.

2010. okt. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
és ők mennyit keresnek?
2010. okt. 24. 07:00
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem keresnek annyit, hogy ez szempont legyen.
2010. okt. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
kb. 450 ezret ,de sokáig eltart mire az lesz valaki,45 éves minimum szerintem.Másrészt aki egyetemi tanár nem azért az mert az akart lenni,hanem mert tudományos munkába kezdet az egyetem után amit eleve kimagaslóan teljesített és idővel a kutatásokkal/tanítással stb. kiérdemelte a címet.
2010. okt. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kérdező nem azt kérdezi, hogy a professzor mennyit keres, hanem egy egyetemi oktató. Az pedig a s...ét verné a földhöz örömében, ha 450-et keresne.

Egyébként ahhoz két h és egy z. Az+hoz, teljes hasonulás.

2010. okt. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Rigómező válasza:
Én is egyetemi töritanár szeretnék lenni és nem értek egy dolgot hogy:ugye alapképzés bölcsészettudományi karon belül 3 év (ez persze töri szakon) és utanna mesterkepzesre hová kell tovább menni? A tanári vagy a sima töris mesterkepzesre? Mert az utóbbi nem ad tanári végzettséget csak okleves történész lennék........de ha tanárira megyek az meg nem csak arra jogosít fel hogy középiskolában tanítsak? Persze ezek után meg PHD jönne..
2015. okt. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!