Ha tegyük fel tanári szakra járok, mondjuk ének-magyarra, s a magyar nem jön be, akkor választható helyette az etika is? Ének-etika szakot nem láttam felvin. De sokan mondták, hogy szakváltás esetében simán választható mellé.
jan. 21. 10:37
1/4 anonim válasza:
Általában leghamarabb egy teljesített egyetemi év (két aktív félév) után lehet szakváltási kérvényt beadni, és ha az egyetemeden valóban fut az etika szak, akkor jó eséllyel megadják a szakváltási engedélyt, így a második évtől már lehetsz ének-etika szakpáros. Viszont mivel szinte biztos, hogy egyedül leszel a szakpárodon, arra ne számíts, hogy a tárgyak időpontjainak meghirdetésénél a mintatanterv szerinti igényeidet figyelembe veszik, azaz könnyű lesz az órarended kialakítása. A szerencsén múlik majd minden félévben, hogy az ütközések miatt mely tárgyakat tudsz és melyeket nem tudsz majd felvenni. Más szóval valószínűleg minden félév elején ki kell majd sakkoznod az órarendedet, mérlegelve, hogy az ütközések miatt mely tárgyak felvételének elmulasztása kevésbé hátrányos.
jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
2/4 anonim válasza:
Még annyit tennék hozzá az elsőként írt válaszomhoz, hogy mivel az iskolákban az ének-zene és az etika óraszáma is alacsony, végzés után nem lesz könnyű ének-etika szakpárral elhelyezkedni. Most már heti 24 a pedagógusok előírható óraszáma, míg az ének-zene hetenkénti óraszáma 1-2, az etikáé pedig heti 1. Ez azt jelenti, hogy legfeljebb csak egy nagyobb iskolában tudsz majd elhelyezkedni, ahol évfolyamonként 3-5 osztály van, és ott sem lesz könnyű, mivel valószínűleg csak úgy tudnak majd felvenni, ha minden, vagy majdnem minden ének-zene és etika órát neked adnak (ami az iskola többi pedagógusának a kötelező óraszáma miatt nem biztos, hogy megoldható). Az igazgatók ezerszer jobban preferálják az olyan munkaerőt, akinek legalább az egyik szakja magas óraszámú. Úgyhogy végzés után a jelenlegi pedagógushiány mellett sem lesz könnyű ének-etika szakpárral munkát találnod.
jan. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
3/4 A kérdező kommentje:
Másik opció a föci lett volna, de állítólag az is elég húzós.
jan. 21. 21:38
4/4 anonim válasza:
#3: Mint a legtöbb dologgal kapcsolatosan az életben, a szakválasztással kapcsolatban is erősen érvényesül a "valamit valamiért" elve: a húzósabb tanárszakokkal, amelyektől sokan joggal félnek, általában végzés után jóval könnyebb elhelyezkedni. A matek, fizika, és kémia valószínűleg a legnehezebb tanárszakok, ahol az 50%-os lemorzsolódás teljesen szokványos; ugyanakkor ha legalább az egyik szakod matek, fizika vagy kémia, végzés után alig találsz majd olyan iskolát, ahol ne kapkodnának két kézzel utánad. Szó szerint válogathatsz a felkínált állások között. Én tudok olyan iskoláról, ahol a helyzet odáig fajult, hogy egyszerűen nem tudják senkivel, még képesítés nélkülivel sem megoldani az összes matekóra megtartását; így az érintett tanulók szüleit az igazgató üzenetben megkérte, hogy esténként a tankönyv alapján matekozzanak a gyerekükkel. Nem viccelek, ilyen abszurditás ténylegesen megtörténik.
Mindenesetre ha úgy érzed, hogy volna kedved a földrajzhoz, inkább azt válaszd. Elég nehéz szak, viszont az ének-földrajz szakpárral jóval könnyebben találsz állást, mint az ének-etikával. Valamit valamiért.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!