Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell ahhoz, hogy történelem...

Mi kell ahhoz, hogy történelemtanár lehessek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon szeretem a törit, érdekel, jól megy. Középiskolai töritanár szeretnék lenni, de nem tudom, hol kell továbbtanulnom ez esetben, hogy kell teljesítenem. Tervezem az emelt szintű töri érettségit, jövőre töri faktra szeretnék járni. Szóval a kérésem az lenne, hogy írjátok le mindazt, amit erről tudtok. Hogyan lehetek töritanár? Most közgazdaságit tanulok a gyöngyösi Vak Bottyánban. A családunk nem túl tehetős, de nem is szegény.


15L


2010. okt. 23. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudományegyetem bölcsészettudományi kar (pl Szeged, Debrecen, Budapest, Pécs, biztos van máshol is), töriből és még egy tárgyból pl magyar kell érettségi pontot vinni. 5 év, ha jó eredménnyel kerülsz be, nem kell tandíjat fizetni.
2010. okt. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ahhoz, hogy történelem tanár lehess középiskolában valamelyik egyetem történelem bsc szakára kell jelentkezned. (ELTE, Miskolc, Szeged, Pécs, Debrecen, hogy csak a legjobbakat emeljem ki!) Majd utána kell csinálnod egy pedagógiai modult, és egy msc sem árt, bár ezt az egyetemen úgyis elfogják mondani. Igen, az emelt történelem nem árt hogyha megvan, de anélkül is be lehet kerülni, egy nagyon jó középszintűvel, és az sem árt ha van egy nyelvvizsgád!

2010. okt. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

"ha jó eredménnyel kerülsz be, nem kell tandíjat fizetni."

Ez pontosan mit takar? Mi számít jó eredménynek?

Az ELTE nagyon jó lenne azok alapján, amit hallottam róla. De ha az nem, akkor Miskolc.

2010. okt. 24. 10:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!