ELTE vagy BGE számvitel mesterszak?
szerintem ebben az országban nincs nagy különbség ezek között az intézmények között, ne várj sokat a magyar oktatási rendszertől
válaszd azt amelyik szimpatikus
a végén úgyis a papírt kérik, munkahelyen betanítanak mindenre
tudásban nincs különbség
ha te pluszban hozzáteszel magadnak valahonnan az számít inkább
Egyikkel sem losz melle. A szamvitelt oktatjak a legszinvonalasabban a BGE-n, nagyon sok jo tanarral, ha valamire, akkor erre erdemes jelentkezni. Az ELTE-rol is jokat hallok, sokan dicserik. Szoval mindkettovel jol jarsz.
Az alapszakot hol csinaltad?
Köszönöm!
2es, a felvételiről tudnál mesélni? Eltén elvileg írásbeli+szóbeli van, hogy lehet rá készülni?
3as, sajnos nem psz alapszakos vagyok, turizmust végeztem, sok kreditet pótolnom kell az tuti, METU-n voltam.
Egy korábbi kérdésnél nagyjából összehasonlítottam a két egyetem szakját, mivel tavaly írtam, így a zárójeles résszel egészítettem ki az újabb tapasztalataimat.
ELTE: Pro: Az órák csak szombati napon vannak, könnyen összeegyeztethető a munkával. A tananyagról a diasorokat elérhetővé teszik óra előtt vagy utána néhány nappal. Az előadások visszanézhetők videós formában is. A tanárok minden segítséget megadnak, hogy sikeres vizsgát tegyen a hallgató.
Kontra: Legtöbb óra első félévben még minden hallgatónak azonos, így nem igazán ismertem meg a szaktársaimat. Talán egy olyan órám volt, ami külön csak az én szakirányomnak volt.
Nekünk nem kell beadandó feladatokat írni. Leadják a tananyagot, elővizsga lehetőség legtöbb tárgyból van. Így lehet jegyet szerezni vizsgaidőszak előtt.
Személyes tapasztalat: Én kicsit több szakirányos tárgyat vártam már az első félévben is. Egy kicsi hiányérzetem van emiatt. (Kiegészítés: Ez a szakirány választást követően a második évtől meg is valósult. Tényleg csak a szaknak megfelelő tárgyak vannak.)
BGE:
Pro: Kezdetektől a szaktársaiddal tanulsz, így már a képzés elejétől tudtok egymástól segítséget kérni.
Kontra: Az órák péntek délután is vannak már, ezeken is érdemes részt venni vagy elkérni az anyagot/csoporttárssal átbeszélni. Rengeteg beadandó feladat is van, kolléganőm volt hogy éjszakákig tanult/készült/írta ezeket. Ők így tudtak jegyet szerezni a vizsgaidőszak előtt (ha jól emlékszem).
Összességében teljes más a kettő iskola (oktatás, számonkérés módját tekintve is). Nekem személyes tapasztalatom az Elte-ről van. Viszont kolléganőm a BGE-n végezte a mesterképzést néhány éve. Így van mindkét helyről információm.
"2es, a felvételiről tudnál mesélni? Eltén elvileg írásbeli+szóbeli van, hogy lehet rá készülni?" - Az írásbeli két részből áll, az első fele tesztes, itt logikai és általános gazdasági kérdések vannak. Erre nehéz készülni, mert elég nagy szórás volt a kérdésekben, pl olyan szinten egyszerű is volt hogy mi az a hitel de olyan is hogy pl ki kapott a felsoroltak közül Nobel díjat. A másik felében esszét kellett írni, 3 téma közül kellett kettőt. Egy goodwill/badwill-es volt, egy amortizációs és egy szja-s. Volt egy kis szöveg részlet és ahhoz kapcsolódóan is kellett válaszolni, szóval általánosan is kellett róluk írni meg az adott példát is belevéve. Nem tudom erre hogy lehet készülni ha nem PSz-en voltál, az amortizaciós kivételével meglepődtem hogy ilyen esszéket adták meg, de kb képben voltam azért velük mert voltak ilyen záróvizsga tételek. Csak ezek azért nem voltak túl hangsúlyos részek alapszakon.
Szóbeli könnyű, az csak motiváció beszélgetés (miért ide akarsz jönni, miért erre a szakra, mit tanultál korábban, mik a céljaid a számláló stb stb).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!