Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatjóléti mérnöki szak?

Állatjóléti mérnöki szak?

Figyelt kérdés
Hol lehet azt tanulni? Agráregyetemen? Diplomások?Mennyi a fizetésük?Hol lehet elhelyezkedni ezzel? Ezen kívül még milyen állatos agrárszakot ajánlotok (ami NEM állattenyésztő mérnöki mert nem vegán) ?

2024. jan. 7. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Felvi.hu


plusz milyen az a vegán állatos szak?


Állatok akkor lesznek, ha tenyésztik őket, megéri őket tartani. Ez az állattartás velejárója.

2024. jan. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


ÁLlatjóléti felelős képzés van, de az nem mérnök. Ugye tudod, hogy itt azt kell felügyelned, hogy a levágásra tartott állatokat jól tartják-e?

2024. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Agráregyetem nem létezik, egyes egyetemeken van agrárkar pl MATE. Olyan agármérnöki szakot nem fogsz találni ahol nem kell pl üzemekbe menni gyakorlaton, így ha ez taszít, akkor ne ezen a vonalon tanulj. Nálunk is volt vegan lány, végigszenvedte az összes üzemlátogatást, gyakorlatot, diavetítést, teljesen nem éri meg akkor ilyenre járni.

A fizu attól függ hol helyezkedik el vele, kis mezőgazdasági cégnél, multinál, vállalkozóként stb. A minimalbértől a versenyképes fizetésig bármi lehetséges.

De ugye itt a munka is az, hogy telepekre jársz, hogyha mindig ezen szenvedsz hogy be vannak zárva, ki vannak használva stb akkor inkább valami teljesen mást nézz és szabadidődben védd az állatokat.

2024. jan. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, honnan veszed, hogy létezik "állatvédelmi mérnök" szak. Nincs és legjobb tudomásom szerint nem is volt soha. Állattenyésztő mérnök szak van, valamint vadgazda mérnök és természetvédelmi mérnök szak.


Az állattenyésztő mérnököket természetesen az állattartó telepeken foglalkoztatják, illetve magánvállalkozásban lehet ilyet csinálni. Természetesen aki erre a pályára adja a fejét, az legtöbb esetben nem ússza meg nemcsak a kellemetlen szagokat, hanem azt sem, hogy időnként hétvégén is dolgozni kell, mert az állatoknak nincs szombat és vasárnap.


A vadgazda mérnököket elsősorban a hazai vadásztársaságok, a természetvédelmi mérnököket pedig elsősorban a hazai nemzeti park igazgatóságok foglalkoztatják. Azonban ez a két pálya sajnos Magyarországon erősen telített: az évenkénti állásüresedések száma meg sem közelíti az évenkénti végzettek számát. Így pályakezdőként protekció nélkül nagyon nehéz elhelyezkedni.

2024. jan. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha állatokkal akarsz foglalkozni, de a haszonállatos vonal taszít, akkor inkább csinálj egy állatgondozó / kutyakozmetikus / kutyakiképző / állatorvosi asszisztens tanfolyamot. Az egyetemi képzések közül talán a lovassport szervező szak az ami nem annyira haszonállatos vonal, a többi mind "nem vegán" (még az állatorvosi is).
2024. jan. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
5. a lovason is rengeteg ilyen gyakorlat és téma van, minden félévben másik állat tenyésztésével foglalkozva (pl. szarvasmarha, sertés, baromfi stb). A 3-as válaszomban említett szak az ez a szak, az se való ennyire vegánnak. Ráadásul van egy 3 hetes gyakorlat, amit valamilyen telepen kell végezni és elég ritka, hogy valami lovacskamennyországban kap helyet, gyakoribb a szarvasmarha/tehén/nyúl stb. telep. De általában már az is probléma nekik, hogy sportcélra használjuk a lovat, így se a sportszervező, se az edzői vonal nem megfelelő számukra, pedig ez a kettő van összesen, amit ezzel lehet kezdeni lovas témában. A többiek meg valami mezgaz cégnél vannak irodán vagy állattenyésztő telepen. Bár a leggyakoribb, hogy nem ezen az ágon helyezkednek el az itt végzettek.
2024. jan. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#6: Köszi a pontosítást, sose volt személyes tapasztalatom ezzel a szakkal. Gondoltam, hogy azért ott is előjön a haszonállatos vonal, csak leírás alapján nem tűnt annyira markánsnak, mint a többi agrár szaknál.

Így akkor maradnak a nem egyetemi képzések, vagy az állatok megmaradnak hobbinak és keresel egy totál más irányt ha mindenképp kell a diploma.

2024. jan. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!