Milyen szakra felvételizzek, ha nem szeretem a reál tárgyakat?
Történelem, magyar, angol, német, földrajz jól megy.
Úgy veszem észre, kis túlzással lassan mindent büfészaknak titulálnak a mérnökinfón meg hasonlókon kívül. Orvosnak nem megyek, jogon állítólag túlképzés van. Rendészet, honvédelem nem az én világom. Tanár lennék, de nem ennyi pénzért.
Van valami épkézláb opció humán tárgyakban erős embernek?
Olvastam itt hasonló kérdéseket, de hátha valaki tud valami okosat mondani. A jóindulatú válaszokat köszönöm!
Jó kérdés!
Én is pont azon filóztam, hogy egyáltalán akkor érdemes-e...
A reál tárgyakat csak nem szereted, vagy nem is mennek egyáltalán?
Mert én pl. idegenforgalmat végeztem (ma már talán turizmus és vendéglátás néven fut), abban volt kis közgáz, gazd. matek stb., de egészen bírható volt, nem az tette ki a tárgyak nagyrészét.
Esetleg valamilyen nyelvszak? Nem feltétlenül angol vagy német, lehetne mondjuk "Keleti nyelvek és kultúrák" alapszak is vagy hasonló :)
Ha a pusztán humán szakokat (kommunikáció, jog, pszichológia — de vigyázz, mert ez utóbbin is van statisztika) egy pillanatra félretesszük, akkor pusztán két kérdés marad.
(1) Azon túl, hogy rossz volt a matek vagy biosz tanárod – be vagy-e oltva mindkét tárgy ellen, vagy el tudod képzelni, hogy vagy a mateknak vagy a biosznak komolyabban nekifeszülsz, ha ezen múlik az életed?
(2) Ha az előzőre “igen” a válasz, akkor: mennyit vagy hajlandó vagy a matekba vagy a bioszba beleinvesztálni?
A lehetséges kimenetek:
[matek, keveset] Bármelyik gazdasági szak. Kereskedelem marketing, gazdálkodás és menedzsment, nemzetközi gazdálkodás, vagy akár turizmus vendéglátás. Főleg ez utóbbin nagyon minimális a matek, láttam már 3-as matekost magántanárral átmenni minden egyetemi vizsgán, és utána tudsz hódolni a nyelvi / földrajzi / történelmi / humán képességeidnek.
[matek, bátran nekifeszülsz] Szociológia. Remek lehetőségek vannak az üzleti életben piackutatóként, termékfejlesztésen stb.
[biológia, kicsit] Gyógytornász, konduktor, sportedző.
[biológia, többet] Biológus, gyógyszerész.
A “nem vagyok jó matekból / bioszból” sokszor azt jelenti, hogy “hitvány tanáraim voltak, akik nem tudtak motiválni” + “lemaradtam valahol, és már soha nem tudtam/akartam behozni” – de nem a képességek hiányát. Nyiss új lapot az életedben és kicsit szedd össze magad valamelyikből. Most komolyan, a gazdasági szakok többsége nem a matekról szól, és vidáman elhelyezkedhetsz velük akár “bölcsészesebb” helyen is.
- Fontold meg, amit a 4-es ír
- Van-e épkézláb opció humános embernek: szerintem van, látok rá példákat - de ehhez az kell, hogy abban, mit csinálsz, tényleg kiváló legyél és tudd jó szívvel beletenni a melót. Tehát lehetsz történész, de úgy nincs értelme h csak úgy csinálgatod, átcsúszol a vizsgákon, hanem akkor járj be, olvass sokat, legyél demonstrátor, tudományos diákköri résztvevő stb., figyeld, milyen területek vannak, amik érdekelnek és van rá érdeklődés (tudományos vonalon vagy ismeretterjesztő vonalon). Ez bármi más humán tárgyra is igaz. De olyan “királyi út” nincs mint mondjuk egy közgáz diplomával, ahol bármely állásportálon találsz rengeteg hirdetést.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!