Gépészmérnöknek, villamosmérnök vagy mechatronikai mérnöknek érdemesebb továbbtanulni?
Igazság szerint bármelyiket választod, lehetőséged van specializálódni a későbbi félévek során. Ipari automatizálás, programozás, plc, stb. tanulható mindegyiken.
Bár a mechatronika eleve ilyesmi akarna lenni, de a villamosmérnöki és gépészmérnöki képzések esetén is szokott ipari automatizáció jellegű szakirány lenni.
Érdemes megnézni, hogy az adott egyetemen, ahova menni akarsz, milyen szakirányok/specializációk vannak az adott szakokon, és hogy milyen tantárgyakat tanítanak azokban.
A gépész elengedős, a mecha pedig sajnos kicsit "sokat markol, keveset fog" szak.. Én, ha újra választhatnék, villanyra mennék.
ui.: egy végzős mechatronikai mérnök
A gépészt én is elengedném. Vacak bérek jellemzik, egy sima gazdmenes keres annyit, mint egy gépészmérnök, holott a gépész azért jóval komolyabb.
A mecha már tényleg jobb, de akkor meg inkább már villamosmérnök, úgy legalább egy szakma alapjait megismered. Ahova mechatronikai mérnököt keresnek, oda szinte biztos, hogy villamosmérnökként is felvesznek, fordítva ez viszont nem igaz.
Én villamosmérnök vagyok, de a jelenlegi munkahelyemen nem is dolgozhatnék mechatronikai mérnökként, mert azzal a diplomával nem tudnék tervezői jogosultságot szerezni.
Villannyal jár a legjobban az ember. A mikrochip tervezéstől kezdve az erőművekig mindenfélével foglalkozhatsz.
A gépész az sajátos. Amit egy mechás csinál, azt egy villanyos is tudja, mert nagyrészt programozás, robotika, szabályzástechnika. Villanyon meg több belelátást kapsz a dolgokba. Ha érdekel a gépészeti része, akkor meg tudsz szabadon választható tárgyakat felvenni abban a témakörben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!