Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szabad bölcsészet szak miért...

Szabad bölcsészet szak miért van lenézve?

Figyelt kérdés

Sok értékes tantárgyat látok benne. Persze tudom, nem ebből leszek milliomos, de szerintem olyan értékekkel rendelkezik ez a diploma, amelyek az élet számos területén hasznosítható. Elkezdjem jövőre ezt a képzést szerintetek?


Akik bíztatnak(Remélem lesznek sokan) miért ajánlják ezt a diplomát? Ők hogyan helyezkedtek el, és mit dolgoznak?


Akik szerint nem jó választás, miért nem? Milyen más, humán képzések vannak?


Szép napot.


2023. dec. 10. 11:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Vagy ennek a felvin kéne utána néznem? Minden mesterszakra mehetek, ahová a bölcsész diplomával rendelkezők mehetnének, vagy ez nem ilyen egyszerű?
2023. dec. 11. 20:30
 12/15 anonim ***** válasza:
28%
Felvin a szakkeresőn a bölcsész képzési területen belül nézegesd végig a mesterszakokat, ott írja milyen szakokat fogad el bemeneti követelménynek, de igazából hagynám ezt a vonalat. Viszonylag sok olvasottságot igényel, cserébe semmi érdemleges tudást nem ad. Ha valami humán területen gondolkozol, egy politológiának is talán egy fokkal több értelme van, habár az sem egy húde piacképes szak. Vagy jogi terület alapszakjai is, azok még hasznosak is talán, igaz közigbe képeznek főként, de legalább valami érdemleges szakképzettséget kapsz, pl egy munkaügyi, társadalombiztosítási és szociális igazgatás szak.
2023. dec. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%

Nem olvastam a többi hozzászólást, úgy válaszolok. Én nézem le és nem tartom hülyeségnek, minden egyes tantárggya nem vagyok tisztában, amit ott oktatnak, nem jártam erre a szakra, de van elképzelésem róla, biztosan széles körű műveltségre tehet szert az az ember, aki oda jár. Olyan szempontból szokták mondani, hogy nincs értelme, hogy nem nagyon lehet vele mit kezdeni. Nem ad konkrét végzettséget, ilyen munkakör, hogy “szabad bölcsész”, nincs. Nagyon-nagyon ritka az, hogy valaki olyan munkát tud végezni ezzel a diplomával, aminek bármi köze is van ahhoz, amit tanult.

Nem nézek le semmilyen szakot, illetve megértem, hogy vannak emberek, akiket ez érdekel, de nem nagyon tudom mit tud valaki ezzel kezdeni, azon kivül, hogy mondjuk doktori képzést végez, majd ő is oktat az egyetemen.

2023. dec. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
21%
Nyugodtan lepontozhatok bölcsészek de a végén ígyis úgyis a mcdonald'sban fogjátok sütögetni a sajtburgert.
2023. dec. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
55%
Én a 12-es vagyok, engem is lepontoztak, pedog normálisan megírtam mekizés nélkül a véleményem, és ajánlottam is más humán szakokat, ha már ez a téma.
2023. dec. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!