Jó ötlet szüneteltetni a sulit?
Idén kezdtem az egyetemet, viszont nagyon elrontottam a félévemet. Semmit nem terveztem meg igazából, nem tanultam annyit, amennyit kellene, ezért mindig hatalmas tanulnivalóm volt, minden csúszott, a jegyeim is borzalmasak lettek. A tegnapi napon úgy döntöttem hogy passziváltatom magam, jövő szeptemberig, és akkor egy másik szakot kezdenék amihez jobban húz a szívem.
Eléggé meg vagyok ijedve, de úgy érzem hogy ez volt a legjobb döntés amit hozhattam, mivel a stressz amit magamnak generáltam már egészségügyi problémákat okozott. Nem olyan komolyak, (extrém hajhullás, fáradékonyság, folyamatos zabálás) de jobbnak gondoltam most megállni hogy rendbe tegyem magam testileg lelkileg.
Igazából az ijedtség mellett most ez egy nagy megkönnyebbülés is, hiszen ez egy hatalmas tanulópénz volt, hogy mit hogyan kellett volna csinálni, így szeptemberben tiszta lappal, kipihenten kezdhetem újra. Most meg tudom csinálni azokat a dolgokat amikre eddig nem volt időm, el tudok menni dolgozni, és letehetem azt az emelt érettségit is amit nagyon szerettem volna, csak a gimiben máshogyan alakult, viszont a jelenlegi szakom rávilágított hogy attól mert nem elvárás a felvételin, nagyon is szükség van rá.
Mindig is az az ember voltam aki gyorsan le akarta zavarni a dolgokat, és mindent egyből akart, most pedig 19 éves helyett 20 évesen kezdem majd el igazán az egyetemet, úgy ahogy én akarom, sokkal-sokkal érettebben.
Az lenne a kérdésem, hogy van köztetek olyan aki kihagyott egy évet gimi után/ később kezdte az egyetemet/szakot váltott? Ha igen, akkor jó döntés volt? Ti hogyan éltétek meg ezt az időszakot?
Azok közé tartozom, akik szakot váltottak. Érettségi után egyből egyetemre mentem, és már nyolcadik osztály óta tudtam, mivel szeretnék foglalkozni, de mindenki azt mondta, büfészak, nem lehet belőle megélni stb., ezért jelentkeztem egy másik helyre. Az első félév után otthagytam. A tanárokkal és az évfolyamtársakkal nem volt semmi baj, de nagyon nem volt nekem való. Baromi kedvtelen voltam, iszonyatosan hülyének éreztem magam, csupa 2-es meg 3-as vizsgám volt, pedig 4-es átlaggal kerültem be. Az első vizsgaidőszak után először én is passzívra mentem, aztán jelentkeztem arra, ami mindig is érdekelt következő ősztől.
Egyáltalán nem bántam meg. Felvettek a kiválasztott helyre, sokat javult az átlagom, még ösztöndíjat is kaptam többször, januárban diplomázom. Sokkal jobban éreztem magam, még így is, hogy a COVID miatt elég érdekesre sikerültek az egyetemi évek.
Abban az egy félévben egyébként nyelvet tanultam, ami jó döntésnek bizonyult, mert azóta nyelvvizsgát is szereztem belőle, ami kelleni fog a mesterhez, amire jelentkezni szeretnék.
Én is elkezdtem egyből egy szakot gimi után, de már az első félévben beláttam hogy ezt benéztem és újra felvételiztem.
Én mondjuk azt a szemesztert még megcsináltam ahogy volt, tavaszi félévben meg olyan tárgyakat vettem csak fel amiket tudtam hogy be tudok számítatni az új szakon (vmennyire kapcsolódtak), mellette még több diákmelót bevállaltam így hogy kevesebb tárgyam volt.
Engem mondjuk nem viselt meg hogy nem tetszett a szak, tanultam azért úgyhogy a jegyeim jók voltak, ösztöndíjat is kaptam. Szimplán máshogy volt előadva a szak mint ami a valóság volt, felsőbb évesek is már mást mondtak ott róla mint nyílt napon. Plusz nem egy gyerekkori álom volt nekem ez, úgy választottam hogy olyan szak legyen ami azért könnyű, érdekel és jól el lehet helyezkedni vele. Így hogy volt időm jobban átgondolni már olyan szakot választottam ami azért nehezebb volt, de közelebb is állt hozzám és piacképesebb is. Nem bántam meg a váltást, érdemes volt átmenni a másik szakra. Egy évvel később végeztem így az igaz, de annyi baj legyen :)
Olyat tanulj amit szívesen fogsz csinálni, mert azzal fogod eltölteni az életedet!
És nem mindegy milyen undorral mész reggelente dolgozni...
És egyáltalán nem biztos hogy egyetemet kell végezni ahhoz, hogy sikeres legyél az életben.
Sőt
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!