Érdemes lenne újrafelvételizve egyetemet váltanom? (20/L)
Ha megy, es nem buksz targyakat, en varnek legalabb 1 felevet meg.
Ha atmesz mashova, nincs semmi garancia, hogy ott jobb lesz. Kevesbe jofej tanarok mindenhol vannak, a kozosseg is lutri teljesen. Azokkal a tanarokkal mar jobb esetben lehet nem is fogsz tobbet talalkozni, itt van lassan a felev vege is. Mit teszel annak erdekeben, hogy konnyebb legyen a beilleszkedes? Mennyire vagy kezdemenyezo? Hol csuszik el a dolog?
Altalaban az egyetemeken szokott lenni pszichologiai tanacsadas tok ingyen. Nem tudom nalatok van-e de erdemes szerintem megprobalni ha stresszkezelesi problemaid vannak.
Ha ugy erzed te mindent megprobaltal, elmentel a falig de utalod, na akkor erdemes megprobalni a valtast, aztan vagy bejon vagy nem. Szoval ezt is vedd szamitasba.
#4
"akármennyit tanulok olyan zh-t írok, hogy alig bírom a kettest elérni"
Én mérnökinfóra jártam és nem gépészmérnökira, így azt konkrétan nem ismerem, de azért érdemes belegondolni, hogy megéri-e más helyre menni, ahol gyengébb az oktatás, mert lehet, hogy valahol túl gyenge lesz.
Nekem is volt egy ismerősöm, aki BME mérnökinfóról ment át a DE-re első félév után, mert azt mondta, hogy ő ennyit nem akar tanulni. Nem voltak gondok a jegyeivel, ilyen 4-es, 5-ös volt félév végén.
Évekkel később beszéltünk vele és azt mondta, hogy a BME-n az első féléves matek tudás neki elég volt az 5. félévig és hibátlan ZH-kat írt úgy, hogy be se járt és nem készült.
Lehet, hogy könnyebb lesz, de lehet, hogy a jövőben sokat veszítesz vele.
Ezt nyilván nem azért mondom, hogy mindenképp maradj a BME-n, de mérnöki képzéseket tekintve a BME-hez képest minden színvonaltalanabb.
Nem BME-n végeztem, ezért inkább csak általános tapasztalatot tudok megosztani.
Az első két félév kb mindenhol arról szól hogy kiszűrjék a gyengébb hallgatókat, ez ilyen, ettől nem kell megijedni. Én is buktam olyan tárgyból ahol kb 80%-os bukás arány volt a tanár miatt, sajnos elmehetsz akárhova nem fog változni a helyzet, sőt ha megpróbálsz egy tanárt megkerülni az általában visszaüt :( Ehelyett inkább ki kell ismerni a tanárt, felsőbbévesektől érdeklődj hogyan csinálták meg a zh-t, próbálj megszerezni korábbi zh kérdés sorokat stb. Volt olyan vizsgám ahol írtam 10 oldalt és nem lett meg, aztán tanácsolták hogy keveset írjak mert el sem olvassa, jó nagy rajzokat csináljak mert az a heppje, utána 3 oldal rajzzal meglett. Volt tárgyam amire nem jártam be, csak vizsgázni akartam menni, nem lett meg. Utána mondták a többiek hogy be kell járni mert arcról emklékszik mindenkire és akit nem látott előadásokon azokat nem engedi át. Normális ez a helyzet? Nem, de ebben kell érvényesülni, ilyen tanár mindenhol van.
Sajnos benne van a pakliban hogy csúszol egy tárggyal, nyílván nem a legjobb helyzet, de emiatt nem szabad feladni, menni kell tovább a többi tárggyal.
Ami a közösséget illeti, az nagyon más mint pl a középiskola ahol mindig együtt haladsz az egész osztállyal. Az első félévben minden hallgató ugyan azokkal a tárgyakkal indul, de ez a második félévtől teljesen szétesik (kinek mi sikerül , milyen tárgyakat tud felvenni, mi érdekli jobban stb.) A 3. félévtől én kb 10-15 emberrel tartottam viszonylag állandó kapcsolatot, velük haladtam együtt, és ez az összetétel is változott az évek alatt.
Teljesen megértem a problémád.
Esetleg az Óbudai Egyetem Bánki Donát?Az sincsen messze tőled szerintem...Párom ott végzett 2020-ban,azóta külföldön gépészmérnök és se ott,se máshol nem panaszkodtak, hogy "Bánkis" a diplomája.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!