Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Eléggé tartok az érettségitől,...

Eléggé tartok az érettségitől, már a töri elejét elkezdtem tanulni, de még a választott tárgyból is kell, és aggódom hogy kész-e leszek vele időre. Ti hogyan osszátok be az időtöket?

Figyelt kérdés
2009. jan. 2. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, ha jól rákészülsz és figyelsz a suliban, meg figyeltél eddig, nem lehet nagy gond.


(érettségire egy jó tanács, ott le ne merd írni, hogy "kész-e leszek", mert helyesen "kész leszek-e", itt is zavaró, de ott még osztályozzák is, és nyelvhelyesség helytelen használat miatt pontot vonnak le, jegyet ronthatsz)

2009. jan. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi
2009. jan. 2. 19:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én összesen két napot tanultam az érettségire, és majdnem színötös lett (nem vagyok egy matekfenomén, így a világ végéig tanulhattam volna matekot nem lett volna értelme, csak stresszeltem volna magam). A többiek meg már fél évvel érettségi előtt elkezdtek tanulni, márciusban már egy merő gyomorideg volt a fél osztály, hogy jajjúristen így az érettségi, meg úgy az érettségi.

Nekem viszont az volt az álláspontom, hogy aki a négy év alatt folyamatosan tanult kisebb etapokban, az nagyjából már tudja az anyagot, csak át kell ismételni.

Így én a törianyagot és a magyart csak egyszer olvastam át, mégpedig úgy, hogy szépen elkezdtem az elsős könyv első oldalán, és befejeztem a negyedikes könyv utolsó oldalán, úgy olvastam mindkettőt, mint egy izgalmas regényt (a töri egyébként is csak egy mese). Mindkettőre egy-egy napot szántam. A matekra egyszerűen nem tudsz külön készülni, ott a mákon múlik az egész. Persze vannak a típusfeladatok, amik minden évben vannak: térgeo, szögfüggvény, másodfokú egyenlet, logaritmus, szöveges feladat. Ezekre rá lehet gyúrni. Mikor én érettségiztem az őskorban, még volt tétel is, ezt szépen meg kellett tanulni szó szerint, és ha visszaböfögted, az máris 10-12 pont volt, 18-tól volt megvolt a kettes. Most már nincs ilyen joker-feladat, sajna. Bár azért a tavalyi narancsos példa elég durva volt szerintem, aki azt nem tudja, általános felső tagozatába se kellett volna engedni, nemhogy érettségizni...

A másik két tárgyam két nyelv volt, az is olyan, hogy ha négy évig nem tanultál, fél év alatt már nem fogod behozni a hátrányt. Lehet bújni persze a nyelvtanokat meg szószedeteket, de itt is a gyakorlat a lényeg, illetve az, hogy mennyire vésődtek be az alapvető nyelvtani szabályok.

Szóval összességében annyit tudok mondani: csigavér! Ha ráizgulsz, csak rosszabb lesz. Örök kedvenc sztorim, mikor az osztályunk éltanulója meg sem bírt mukkanni a T. Bizottság előtt, nézett maga elé, remegett, mint a kocsonya, aztán elbőgte magát, és kirohant a teremből. Végül az írásbelije alapján osztályozták mindenhol, mert kiderült, hogy idegösszeroppanást kapott a sok magolástól és a vizsgadrukktól. Hehe. Remélem, te nem akarsz így járni! :)

2009. jan. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyébként én is a végén húztam bele a tanulásba, közben viszont figyeltem órákon, szóval nem sokat kellett "seggelni". Nekem egyszerűen nem is volt több időm, mert év közben csináltam meg a nyelvvizsgát és az ECDL-t, írásbeli érettségire mindkettő meglett, de az időmet lemerítette, hogy tényleg az érettségire arra kellett hagyatkoznom, amit figyeltem, meg a szóbelinél a maradék időre, illetve ez egy jó dolog lehet nektek is, nem tudom, csináljátok-e, hogy amiből tétel volt (történelem, nyelvtan elméleti része, szaktantárgyak...), azoknak a kidolgozását elosztottuk, így mindenki csak 1-2 tételt dolgozott ki, összeszedtük, és lefénymásoltuk annyi példányban, ahányan voltunk, aki akart, ezekhez még tehetett hozzá magának, de a lényeg össze volt szedve, kevesebb munkánk volt vele, és könnyebb volt így készülni.

Úgyhogy ha még nem kezdtétek el, de van ilyen, amiből tételetek van, ezt csináljátok meg ti is, mindenkinek könnyebb lesz.


1. voltam, és szorítok, menni fog biztosan :-) Én úgy mentem el szóbeli törire, hogy "nem tudok semmit", de ezt az érzést csak a stressz okozta, mikor bent voltam és kihúztam a tételt, mindez eltűnt, és végül kitűnő érettségim lett.

2009. jan. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2009. jan. 3. 08:57
 6/6 A kérdező kommentje:
gratula
2009. jan. 3. 23:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!