Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idegenforgalmi szakmenedzser?...

Idegenforgalmi szakmenedzser? Milyen munkalehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
lehet h érettségi után ennek mennék el de nemtudom hogy megéri-e.
2010. okt. 18. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tanultam, falusi turizmus szakiránnyal. Magyaro-on szállodákban recepciósként dolgoztam, mert azt mondták (akinek nincs ismerőse), a szállodában mindneki ott kezd, Aztán észrevettem, hogy előbbre jutás csak ígéret, nincs sem fizetésben, sem szakmailag, sem továbbképzésben...stb. Külföldön (Ausztriába) mentem vendéglátózni, mert ez, mint magyar végzettség, ott semmit nem mond. A férjemet megismertem, házasságkötés, és azóta utánajártam: Ausztriában újra el kéne végezni ahhoz, hogy ezt itt elfogadják.

Tehát nekem ennyi a tapasztalatom. Másrészt szerintem a turizmus, mint szakma Magyarban eléggé túltelített... (Környezetvédelem esetleg...?)

2010. okt. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ.szóval ne válasszam ezt?hát nem tudom a környezetvédelem nem annyira érdekel.talán még a nyelvek.tudnál vmit javasolni?nincs semmi ötletem...:S
2010. okt. 18. 21:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Örültem volna, ha mások is írnak, mert ez csak egy db tapasztalat.

Mi a célod vele? Nézz körül, kérdezz (ahogy most is tetted). Lehet, hogy megvalósítható, csak máshogy kell csinálni, mint én tettem. (Nyugati határ közelében laktam, Bp-en pl. nem is próbálkoztam, mert külf-i tervem volt.)

Idegenvezetőt jobban el tudnék képzelni, mert van olyan ismerősöm, aki Olaszországban idegenvezetőként dolgozik (németül nagyon jól, de angolul is beszél). Spanyolo-i nyaralásunkkor ott az utazási irodában is dolgoztak külföldiek: szerintem az ottani orsz. nyelvét (spanyol) és mellette folyékonyan a turisták többségének nyelvét kell ismerni, ill. angolul is valamennyire. Tengeren túlon a német kevésbé számít, Amerikában jobban az angol mellé a spanyol, Canadában francia és angol. Persze mindez akkor, konkrétan egy adott országban akarsz élni...

Ha Magyarban élnél szívesen (sok előnye van: azért máshol mindig "idegen" maradsz, hátrányban a helyi lakosokkal szemben munka szempontjából is), és nyelvekkel terveid vannak, a helyedben bemennék vagy levelet írnék utazási irodáknak, szállodáknak, hogy mire lenne szükségük, miben látnak jövőt. (Soknak, mert egy jó része nem feltétlenül válaszol.)

A rendezvényszervező is megmozgatta a fantáziámat, csak a minimálbért kevésnek tartottam érte, tekintve független munkaidő és szerintem több mint heti 40 óra. Újsághirdetésből találtam, egy étteremben kellett volna kitalálni látványos, vendégvonzó ötleteket, pl. hétvégénként. (Pl. "Mártonnap", "sporthétvége", "hahotahétvége"...stb - beöltöznek a pincérek is+dekoráció, hozzáillő zene.)

Sok sikert!

2010. okt. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ.hát jó sok ötletet adtál.én is golndolkodtam már idegenvezetőn csak ahhoz nem kell emelt szinten beszélni nyelveket?
2010. okt. 20. 16:07
 5/7 anonim válasza:
Én ezen a szakon tanulok szeptember óta.Életem egyik legrosszabb döntése volt,hogy ide jelentkeztem.Sztem nem éri meg,erősen gondolkozok rajta,hogy kiiratkozzak e.
2010. okt. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Idegenforg szakmenedzs-hez kell min. 1 db, szakmaival bővített (azaz emelt szintű?) C nyelvvizsga. Ami több mint a sima közép, jóval nehezebb is, kevesebb idő minden feladatra+összetettebb feladatok, és csak együtt számít a szó-és írásbeli. Ha pl. csal egyik sikerül, nem fogadják el, hanem újra kell mindkettőt csinálni.

Az idegenvezetőnek nem tudom, alap vagy középfoku kell, lehet hogy szóbeli is elég, de az biztos, hogy alacsonyabb szintű, viszont lehet, hogy 2 nyelvből. Egykori munkatársam idegenvezető végzettséggel "labdába sem rúgott" mellettem...

első ismét

2010. okt. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
az előzőnek: nem kell már hozzá nyelvvizsga... de ha nincs, akkor esélyed se lesz, hogy a szakmába, normális helyre felvesznek. minimum két középfok!
2011. jún. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!