Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matekkel és biosszal hova...

Matekkel és biosszal hova lehet menni továbbtanulni?

Figyelt kérdés

12.es vagyok és elsősorban a biosz és matek érdekel. Biosz emeltet és Matek közepet szándékozok csinálni érettségin de igazából nem nagyon tudom mit is tudnék vele kezdeni. Eddig volt egy elképzelésem hogy molekuláris bionikára megyek de most elbizonytalanodtam.(biosz, matek eléggé jól megy ,kémiát szeretem de nagyon nehéz, a fizikát szeretem de nincsenek alapjaim és az infóhoz meg egyáltalán nem értek és bionikára meg mindegyik kellene). Ezért kérem a segítségeteket hogy ezzel a 2 tantárggyal hova lehetne még menni. Az a lényeg hogy ez a 2 tantárgy domináljon, nem baj ha több is előkerül kisebb mértékben.


A válaszokat előre is köszönöm 17/F


2010. okt. 17. 22:22
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Az lehet. De valami logika csak kell egyetemen is nem? Hogy hogy kapcsold egymás után a bemagolt v puskából kinézett képleteket nem? Egyébként lövésem sincs hogy milyen lehet egy ilyen egyetemi "matek óra" vagy hogy mennyire bonyolultnak nézhet ki egy általad is említett képlet. Lehet hogy kicsit jobban utána kellene járnom ennek a dolognak is mielőtt döntök(mondjuk még szerencsére van egy kis időm).
2010. okt. 17. 23:23
 12/16 anonim ***** válasza:
Van, de sok mechanikus számolás van, aminél fejből ajánlatos tudni dolgokat. Mondok példát: másodfokú egyenletmegoldó képlet. x^2+4x+3=0 ez ha jól sejtem (x+1)(x+3)=0 szorzattá alakítom, gyökök -1,-3. Na most ez ment ránézésre. De ha nem megy, mert vagy nem ilyen egyszerű, vagy nem ugrik be, akkor jöhet a másodfokú egyenlet megoldóképlete, amit hát levezethetsz(ha van időd), de legegyszerűbb, ha fejből tolod. Itt is csomó ilyen van, amit jó, ha tudsz fejből, és csinálhatsz, te akármit, ha nem rögződött beléd, hogy ott -b van és nem plusz b, onnantól cseszheted. Pár hete volt, hogy mentem konzultálni a valószínűségszámítás előadóhoz(docens, szóval ő már ilyen nagyobb arc), volt egy feladat, amit nem tudtam, hogy álljak neki. Megmondta, hogyan kell, de elakadt vele, mer egyik képlet nem jutott eszébe, csomót gondolkodott rajta, pedig ő azt tanítja is. Na csak érzékeltetni akartam, asszem mára ennyi:)
2010. okt. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
biológiai matek , meg bioinformatika az eléggé feljövőben van most, szóval nem rossz párosítás a dolog. Én ezeknek keresnék utána.
2010. okt. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Mikor még nem olvastam el a kiegészítő szöveget, rögtön a molekuláris biológia ugrott be. Sztem maradj annál. Nem lehet így hozzáálláni, hogy "jajj ezt se tudom meg azt se tudom".

Sík hülye voltam kémiából, nem is érettségiztem belőle, még is orvosira mentem. Amikor kellett, akkor leültem szépen és megtanultam. A végén leszigorlatoztam négyesre...

Ha érdekel, van motivációd, szereted azt, amit csinálsz, akkor úgy is megoldod, felesleges azon aggódni, hogy mi lesz:)

Szerintem vágj bele, ha az érdekel:)

2010. okt. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Én molekuláris bionikára gondoltam nem molekuláris biológiára, amire már szintén gondoltam. De a lényegét a válaszodnak értem. Ez lehet hogy csak pillanatnyi elbizonytalanodás (remélem) de egyelőre még ez az elsődleges célom ezen a téren. Eddig nem találtam még olyat ami ennél jobban érdekelt volna. Mindenesetre köszönöm a válaszodat
2010. okt. 18. 16:23
 16/16 A kérdező kommentje:
az első mondat kicsit érdekesre sikeredett szóval : Molekuláris bionikát írtam nem molekuláris biológiát, amire már gondoltam hogy az is szóba jöhetne.
2010. okt. 18. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!