Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matekkel és biosszal hova...

Matekkel és biosszal hova lehet menni továbbtanulni?

Figyelt kérdés

12.es vagyok és elsősorban a biosz és matek érdekel. Biosz emeltet és Matek közepet szándékozok csinálni érettségin de igazából nem nagyon tudom mit is tudnék vele kezdeni. Eddig volt egy elképzelésem hogy molekuláris bionikára megyek de most elbizonytalanodtam.(biosz, matek eléggé jól megy ,kémiát szeretem de nagyon nehéz, a fizikát szeretem de nincsenek alapjaim és az infóhoz meg egyáltalán nem értek és bionikára meg mindegyik kellene). Ezért kérem a segítségeteket hogy ezzel a 2 tantárggyal hova lehetne még menni. Az a lényeg hogy ez a 2 tantárgy domináljon, nem baj ha több is előkerül kisebb mértékben.


A válaszokat előre is köszönöm 17/F


2010. okt. 17. 22:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
Faleveleket számolni.
2010. okt. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 splnd ***** válasza:

hmm..BME-biomérnök? :)


biosz - nyilván "kell" :)

matek - nagyon kell, mint minden mérnöki szakon

fizika - tanulgasd a középiskolásat, 1 éved van még rá

kémia - ha szereted menni fog szerintem, amúgy is igen komoly összefüggésben van a biológiával.

informatika - ?


nem vagyok bennfentes előre szólok, csak a saját spekulációmat tükrözi a válaszom.

2010. okt. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1# haha.

2# Igen a biomérnök már nekem is eszembe jutott. De kicsit utána jártam a szaknak és nagyobb részben kémia mint ahogy azt gondoltam/gondoltuk.Viszont mivel kevesen végzik el pont emiatt mert rohadt nehéz és nagyjából tömény kémia könnyen lehet vele elhelyezkedni. Azért köszönöm a választ.

2010. okt. 17. 22:37
 4/16 splnd ***** válasza:
Ez általánosságban elmondható a legtöbb természettudomány szakról - kevés a jelentkező és az igazán jó szakember. De emiatt senki ne jelölje be, mert bejutni könnyű, bent maradni krva nehéz.. :)
2010. okt. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Hát szerintem azok a területek, ahol biosz és matek kell, azok eléggé durvák mind. Pl. ELTE-TTK-n van biofizika, biológus, illetve biztosan van ennek ilyen keveréke (ilyenre gondolok, hogy populáció-dinamika, vagy minek hívják, ahol matematikus dolgok kellenek, és biológiai folyamatokat modelleznek vele).


Aztán BME-n van olyan, hogy orvosi fizika, az is olyan, hogy biológiát, fizikát, matekot együtt kell szeretni hozzá, csak hát ez is durva. Ezt úgy kell elképzelni, bár nagyon sokrétű ez is, hogy PET, CT, ultrahang, MRI gépek fejlesztése.


Szóval ez a biosz, matek együtt ez nem egy egyszerű párosítás, mert ugye orvos az biosz, de nem matek, legtöbb műszaki az matek, de semmi biosz nincs benne.

2010. okt. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Meg a kérdezőnek még annyit mondanék, hogy óvatosan a szeretem a matekot kifejezéssel. Nem tudom, hogy milyen szinten vagy belőle, meg mennyire vágod a dolgokat, de én pl. gimnáziumban nagyon szerettem, meg ment is, de egyetemen rühellem.
2010. okt. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az egyik legjobb barátom mondását szem előtt tartva mondtam ezeket. "Nem értettem hogy hogy nem lehet érteni középiskolában a matekot. Most hogy egyetemre járok már értem". És amit nem ért az ember azt nehezebben tanulja meg. Tehát valamelyest tisztában vagyok vele hogy ez csak az alapnak az alapjai és egyetemen ezt sokkal részletesebben tanulja az ember ami már talán lehet hogy túlzás is. A szeretem a matek kifejezést én úgy értettem hogy elszámolgatok ha van időm. Ha nem jön ki így megpróbálom másképp. Azért éltem ezzel a kifejezéssel mert ha már házi feladatot csinálok vagy dolgozatra készülök akkor mondhatni hogy a matek az amire úgymond "szívesen" készülök a biosz mellett.
2010. okt. 17. 22:59
 8/16 anonim ***** válasza:
Mindenki kötekedésnek veszi amit irok ma:) pedig abszolút jó szándékkal írtam.
2010. okt. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én ezt nem kötekedésnek vettem hanem egy tanácsnak hogy érdemes azt is figyelembe venni hogy ez egyetemi tananyag nem gimnáziumi. :) És ezt érdemes szem előtt tartani különösen a mateknál hiszen ott ha megérted akkor jó vagy ha nem akkor tulajdonképpen beszoptad. Egyébként köszönöm a válaszodat :)
2010. okt. 17. 23:06
 10/16 anonim ***** válasza:
Hááát inkább azt mondanám amúgy, hogy amíg gimnáziumban meg lehet csinálni egy matekdolgozatot jóra úgy, hogy nem tanulsz, csak "kigondolkodod", addig ez egyetemen már nem működik. Szerintem kevesen képesek ilyenre egyetemi szinten (azért vannak, de ők baromi jártasak a magasabb matekban általánosan). De a legtöbb egyetemen a marha sok gyakorláson múlik, meg hogy a gyakorlott anyag mennyiben találkozik a ZH példákkal. Szóval amiért én szerettem a matekot gimiben, az az volt, hogy arra vidáman mehettem, ha nem készültem agyon is magam, és kihívásnak éreztem, hogy mennyit tudok megcsinálni. Egyetemen meg sajnos egy bemagolt képlettel, vagy egy jó puskával többre mész, mint gondolkodással..én ezt nem szeretem.
2010. okt. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!