Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van így értelme a néprajz BA-nak?

Van így értelme a néprajz BA-nak?

Figyelt kérdés

Jelenleg szociológia alapszakos vagyok, másod éves, mesterre kulturális antropológiára fogok menni. Mivel egész könnyen vettem eddig az egyetemi kihívásokat, jövő évtől szeretnék még egy képzést elkezdeni, mert sokminden érdekel, többek között a néprajz (annó sokat vaciláltam, hogy néprajz vagy szociológia legyen, de végül az győzött meg, hogy a kulturális antropológiához a szociológia közelebb van).


Szociológiáról nem tudok menni néprajz MA-ra, de a kultúráli antropológia mester után mehetnék néprajz MA-ra. Viszont ez években 2 évvel többet jelentene tanulmányokra fordított időben, és nekem igazából a néprajz inkább ilyen "hobbi" szinten menne, szóval nem akarok ilyen irányba helyezkedni, csak mélyebben tanulni róla, és ezért tűnt jó ötletnek, hogy ha már úgy is könnyű a jelenlegi képzésem, akkor kezdjem el a ba-t.



2023. szept. 21. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
nincs. szórakoztatónak szórakoztató lehet, de hogy pénzt nem tudsz vele keresni, az biztos.
2023. szept. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha idődbe belefér és a támogatott féléveket nem akarnád másra fordítani, akkor tanulhatod hobbiból.

Ha könnyű neked a szak, akár munka mellett is csinálhatod (akár egyéni tanrendben), ha nem akarod kihúzni annyira az egyetemi évéket.

2023. szept. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Könnyű képzés és értéktelen a munkaerő piacon a mostani. Az MA is az lesz a harmadik meg pláne. Elfecsérled a támogatott féléveket hülyeségekre
2023. szept. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Esetedben két szaknak van értelme:


1) ELTE Survey statisztika mesterszak


2) Marketing alapszak


Mind a kettőn foglalkozhatsz kutatással, mind a kettő jól passzol a szociológia szakhoz – viszont ezekből meg is lehet élni.


Ne becsüld le a megélhetési nehézségeket. Valamiből élned kell, lakást meg autót venned, ha lesznek gyerekeid, akkor őket felnevelned…


Dönts okosan.

2023. szept. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

ez nagyon naiv és optimista válasz részemről, de ha érdekel, örömödet leled benne, akkor azt mondom go for it. sok munkáltatót, gondolok itt irodai munkára, a diploma érdekel, belépőszintnek számít hozzájuk, ilyen szempontból túl nagy gondod nem lehet, ha talpraesett vagy.


+ számos skillt tanul az ember egyetem közben, ami a munkaerőpiacon is hasznos .


viszont érdemes lenne mellette dolgoznod, amennyiben könnyűnek érzed a szakot.

2023. nov. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!