Milyen a néprajz szak?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek, még nem döntöttem el, hogy milyen téren megyek továbbtanulni (csak ötleteim vannak), ezért mindent tudni szeretnék a szakról, mielőtt döntök.

Nagyon szeretem ezt a témát, évek óta olvasok néprajzi könyveket, szóval elég közel áll hozzám. Ezért néprajz szakra szeretnék menni. Mire lehet vele szakosodni? Nehéz bejutni? El lehet helyezkedni valahol néprajz diplomával? Hány évig tart elvégezni? Mit csinál egy néprajzos?



2021. aug. 16. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó! Értelmes, gondolkodó embereknek való, akiknek van értékrendjük.

Nyilván nem a gyors meggazdagodás miatt választja az ember, meg a brutál kiemelkedő fizetésért.

5 év, muzeológia vagy antropológia specializáció lehetséges.

Nem nehéz bejutni, és mostanában könnyebb az elhelyezkedés. Múzeumok, tájházak pl.

2021. aug. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok néprajzos, de érdekel a téma, így hozzátennék pár gondolatot:


1. Nem csak egy diplomát csinálhat az ember. Ma már egy csomó embernek van több diplomája (én most csinálom a hetediket…). Semmi nem tiltja meg, hogy a néprajz mellé betolj valami üzletit is például. (Például turizmus-vendéglátás – tökéletes párosítás.)


2. Azért is lehet tanulni valamit, mert érdekel. Ezt sokan nem értik. Például engem egy turizmus-vendéglátás szak önmagában biztos, hogy nem elégítene ki, mert intellektuálisan sekélyes. Ha tudományt akarsz tanulni, és a néprajz, antropológia az tudomány, akkor ilyen szakra (IS) kell menned.


3. Ilyen diplomákkal, mint hogy néprajz, antropológia, általában csak kutatóként lehet elhelyezkedni (amiben benne vannak a muzeológusok, egyetemi oktatók stb. is), de ez nagyon-nagyon nehéz pálya.


4. Mindenképpen tanulj mellé még valami piacképesebbet. Pár ötlet, ami jól passzol a néprajzhoz:


- Turizmus-vendéglátás

- Kereskedelem és marketing

- Kommunikáció szak és dolgozz a médiában

- Bármilyen tanár szak, például történelem-néprajz (van ilyen?)


5. Nem kötelező ám diplomával elhelyzekedni… nem ördöngősség valami kétkezi szakmát tanulni mellé és abból megélni. Például népi művészetek, bőrdíszműves, ékszerész stb.

2021. aug. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2: tökéletes


1.

2021. aug. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2. "Bármilyen tanár szak, például történelem-néprajz (van ilyen?)" Van. Hon és népismeret tanári szak.
febr. 16. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!