Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jobban járnék egy középszintre...

FFDP kérdése:

Jobban járnék egy középszintre készülő csoporttal?

Figyelt kérdés
Nos, most 11. - es vagyok és szeretnék gazdasági pályára lépni előbb - utóbb, az üzleti életben szeretnék elhelyezkedni (pl. gazdálkodás menedzsment szakon). Kedvenc tantárgyam egyértelműen az angol, ebből tervezem, hogy emelt szintű érettségit teszek. A matekot tanulom ha kell, meg van hozzá tehetségem szerintem, de annyira nem mozgat meg. Jelenleg matematika fakultáción is vagyok, jobban járok így ha egy nagyon jó középszintű érettségit akarok írni vagy elég lenne a sima matekos csoportba átjelentkeznem? Azt mondta egy ismerősöm aki már ott egyetemista, hogy egyetemen másfajta matekot tanítanak, mint a középsuliban és meg fogják ott is tanítani az anyagot, így van? Szóval a lényeg, hogy az emelt szintűre készítő csoportban vagy a sima matekcsoporttal tudnék minél jobb középszintűt írni?
2010. okt. 16. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a középszintű erős % a célod, akkor nem kell emeltre készülnöd, mert nagy az eltérés a középszint és az emelt között.


Ha az egyetemen nem akarsz bukdácsolni a matekos tárgyakból, akkor készülj emelt szintre és tedd le középen. Nekem elég sok matekos tárgyam van, nagy arányú belőle a bukás, mert az egyetemi oktatók többsége nem tanít rendesen, szerintem nem is képes rá (hiszen nem pedagógus). Én nem bukdácsolok, 4-es vagy 5-ös vagyok belőle, de van egy felsőbb éves valaki, aki heti 4000 forintért elmagyarázza a főbb dolgokat és aszerint haladok. Korábban ő is ennél az oktatói gárdánál vizsgázott.


A szomorú az, hogy emellett bőszen olvasom a szakirodalmat, az aktuális szakirodalmat, mert az egyetemen tanított elképzelések már 25 éve is meghaladottnak számítottak (leszámítva néhány lelkes oktatót, akiknek nagyon hálás vagyok).


Röviden: ha egyetemen nem akarsz bukdácsolni, akkor az emelt anyagot már most el kell kezdeni tanulni. Ha inkább egy biztosan erős középszint a célod, akkor menj át másik csoportba. Középszintet elég egyszerű megírni, ha van 1,5 éved készülni.

2010. okt. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, hova jársz és melyik szakra?
2010. okt. 17. 12:33
 3/3 anonim ***** válasza:
ELTE TTK és azon belül fizika.
2010. okt. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!