Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatnám meg a...

Hogyan tanulhatnám meg a franciát középszintre napi 2 óra ráfordítással?

Figyelt kérdés

Van valami ötletetek? Nagyon keveset tudok. Körülbelül 50 szót franciául és több 1000-et kell még megtanulnom.

Meg a kiejtést is meg kell tanulnom. Nem tanulok franciát iskolában és otthon szeretném megtanulni. Mivel kezdjem? Vegyek könyveket és szótározzam ki? Aztán persze a szavak rögzülnének.. vagy van ennél jobb megoldás is?


2009. aug. 14. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt egy angol kérdéshez írtam, de ide is jó, csak amit én angolnak írtam azt értsd franciának.


"Amiket írtál, minden jó. Magántanár az nagyon jó, ha jót találsz. Ő megtanít beszélni és csak veled foglalkozik.


Filmeket nézz felirattal, először még mehet az angol hang+angol felirat+amagyar felirat kombináció, hogy megértsd, aztán elhagyod a magyart, majd az angol feliratot.


zenét is hallgass plusz a szövegét nézzed, meg is tanulhatod és énekelheted, így a kiejtésed is javul. csak vigyázz mer a dalszövegekben elég sok a nyelvtani hiba.


vannak könnyített angol olvasmányok is, minden szinten.


így hirtelen ennyi jutott eszembe.


ja meg van a www.sharedtalk.com keress magadnak partnert :) van sima chat, mikrofonos chat, meg levelezni is lehet. válogathatsz bőven.


aztán ha külföldre mész vagy találkozol külföldiekkel, minden alkalmat ragadj meg hogy beszélgethess velük. először ne megértetni akard magad, hanem mondd ami eszedbe jut. hidd el sikerélmény lesz ha el tudsz mondani 3 épkézláb mondatot :)


sok sikert:) ha szereted az angolt, menni fog. ha nem bírod, akkor már nehéz dolgod lesz...


drukkolok a mielőbbi középfokúhoz ;):)"

2009. aug. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha már tudsz angolul, akkor könnyű dolgod van, mert nagyon sok ingyenes "tanfolyam" van a neten. az én kedvencem a french.about.com .
2009. aug. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2009. aug. 14. 23:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!