Fogorvosi egyetemen mennyi szabadidő van?
Pont Szegedre járok FOK-ra, az én tapasztalataim vegyesek, embertől függ, hogy kinek mennyi szabadideje van.
- Van az a hallgató, aki a szorgalmi időszak nagyrészében nem tanul, ebből kifolyólag sok szabadideje van, de vizsgák/demók előtt pánikszerűen kezd tanulni 1-2, nagyon max. 3 nappal és tiszta ideg. Ebbe nagyon bele lehet bukni, mármint ténylegesen, nagyobb esély van így a bukásra.
- Van olyan, ugyan nem sokan, akinek szintén sok a szabadideje, folyton ott van minden buliban, nem tanulja túl magát, de vizsgán-demón valahogy mindig szerencséje van és képes abból is kidumálni magát, amihez köze sincs. (Meg ugye vannak olyanok, akik ilyenek akarnak lenni, csak kevesebb sikerrel.)
- Persze olyan is van, aki amúgy el tudná sajátítani az anyagot, ha lenne hozzá kedve, de inkább másoktól várja a megoldást például órára nem jár be, katalógusra mindig más írja fel, ha véletlen be is jön egy-egy előadásra/szemináriumra abszolút nincs ott fejben, inkább rajzolgat, a feladatot "ő nem érti", ha megoldotta valaki küldje már át neki, hogy azt beadhassa, ha valakinek jó jegyzete van, azt is küldje már át, de valaki az előző évi kérdéseket és válaszokat is igazán elküldhetné... Na valószínűleg nekik se tanulás teszi ki az idejük nagy részét.
- Akinek nincs sok szabadideje, mert tényleg egész napokat, egész hétvégéket, vizsgaidőszakban egész éjszakákat is tanul, de tényleg ki se jön a szobájából, mert a) egyszerűen nem érti, nem tudja megjegyezni az anyagot, nem tud jól tanulni; b) csak azt hiszi, hogy tanul, közben csak nézi a könyvet, olvasgat, elkalandozik vagy épp nagyon rossz vagy nem létező időbeosztással dolgozik; c) amúgy színötös, de sosincs benne olyan érzés, hogy 'igen, ezt én már tudom'
- Aki szintén nem időmilliomos, de ha akar, szakít magára/családra/barátokra/programokra, sokat tanul szorgalmi időszakban is, de egy jó időbeosztással ebben benne van a szabadidő is, illetve tud tanulni is, nem csak olvassa a könyvet, hanem képes meg is érteni. Ez nem egyszerű, ritka, ha valaki tökéletesen így csinálja, a legtöbben még így is belefutnak egy-egy éjszakázásba vagy vizsgaidőszakban egy 12 órás tanulós napba, de még így is fenntarthatóbb, mint az első 'kaotikus' típus, mert kevésbé/kevesebbszer lesz idegroncs az ember.
Szóval ha megtanulsz tanulni és csinálsz egy jó időbeosztást, akkor nem kell tőle tartani, hogy ne lenne szabadidőd. Persze felsőbb években több lesz az anyag (a harmadévet mondják nálunk legnehezebbnek), ezért érdemes ezt már első-másodévben elsajátítani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!