Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy szak csak önköltségesen...

Ha egy szak csak önköltségesen indul, akkor az azt jelenti, hogy senki nem jelentkezett államilag támogatott helyre, vagy senkit nem vettek fel?

Figyelt kérdés
Felvin egy mesterképzés mellett azt írja az államilag támogatott képzés mellett, hogy nem indul, alatt az önköltségesnél meg a bejutási ponthatárt - ez azt jelenti, hogy senki nem is jelentkezett állami férőhelyre, vagy senkit nem vettek fel…?

2023. szept. 1. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti nem volt elég felvett. Lehet nem is jelentkezett senki
2023. szept. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét eset előfordulhat
2023. szept. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez esetben ha egyedül én jelentkezem államilag támogatott helyre, akkor valszeg nem vesznek fel… Szóval második opciónak érdemes az önköltségest is megjelölni?
2023. szept. 1. 10:41
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

"Szóval második opciónak érdemes az önköltségest is megjelölni?"


Mi azt honnan tudjuk hogy neked mit érdemes és mit nem?

2023. szept. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Ez esetben ha egyedül én jelentkezem államilag támogatott helyre, akkor valszeg nem vesznek fel… Szóval második opciónak érdemes az önköltségest is megjelölni?


Nem ez nem igaz. A támogatottak és az önköltséges finanszírozású tanulók együtt tanulnak, senki sem tudja, hogy ki fizet és ki nem. Ne úgy képzeld el, hogy külön van osztva.

2023. szept. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, igen, azt tudom, de felvi jelentkezéskor meg lehet jelölni egy szak államilag támogatott és önköltséges helyét is.

Azért kérdem, ha a cél, hogy mindenképp bejussak, akkor jelöljem meg másodiknak az önköltséges képzést, hogy ha nem indulna az államilag támogatott, akkor is mindenképp felvegyenek?

2023. szept. 1. 11:29
 7/8 A kérdező kommentje:

mint az a fő kérdésből is kiderült, az nem volt egyértelmű, hogy milyen okból nem indítanak államilag támogatott képzést.

Az 5-ös válaszoló nem a kérdésre válaszolt, de kedvesen, nem az értelmi állapotát megkérdőjelezve válaszoltam neki, és bár eltértünk a témától, nem hőbörögtem.

2023. szept. 1. 17:00
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"mint az a fő kérdésből is kiderült, az nem volt egyértelmű, hogy milyen okból nem indítanak államilag támogatott képzést."


Ennek több oka is lehet, azonban a pontos okát csak az egyetemi vezetés tagjaj tudják, akik meghozták a döntést, hogy ne induljon állami támogatott formában az ominózus képzés. Mivel azonban önköltséges formában továbbra is indul ezért evidens hogy megjelölöd az államit és az önköltséges képzést is a felvételinél, így ha szerencséd van akkor jövőre indul államilag támogatott formában, ha nincs akkora szerencséd akkor pedig önköltséges formában fogod folytatni a tanulmányaidat.

2023. szept. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!