Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fogorvosi egyetemen a speciali...

Fogorvosi egyetemen a specializálódás különböző irányokban hogyan működik?

Figyelt kérdés

Még csak most kezdem az egyetemet, de nem sok infót találtam a különböző irányokba való specializálódásokról.

Először is ugye csak 12 félév támogatott, ha az elfogy akkor utána fizetni kéne a saját specializálódásért? Azt hirtelen egyetem elvégzése után egyáltalán lehet bírni? Nem olcsó a fogorvosi, a szakosodás pedig gondolom még drágább.


Nagyon sok irány van? Például a 10 szemeszter után ugyanúgy el lehet indulni szájsebészeti úton, mint például fogszabályzásin?



2023. aug. 22. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Nincs olyan hogy szakosodás. Mindent meg kell tanulnod, aztán diplomázás után jelentkezhetsz szakképzésre, hogy szakfogorvos legyél.
2023. aug. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szóval az öt év alatt ugyanúgy el kéne sajátítani a teljes fogszabályzás részét, emellett meg mindenféle szájsebészeti beavatkozást is? Nekem ez gyanús, bár nem vagyok informált
2023. aug. 22. 21:57
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Pontosan. Ebben nincs semmi gyanús. Mindent tanulni fogsz és szigorlatokon be is fogják vasalni rajtad az anyagot.
2023. aug. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szóval akkor diplomaosztó után egyből lehet akár valami durva gyökér műtétet végezni és egyebeket is? Azthittem azokhoz külön éveket kell még járni külön irányokban.
2023. aug. 22. 22:09
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Vannak dolgok amik beletartoznak az alap fogorvosi komptencia körbe (ezeket csinálhatod egyből diploma után), de a szájsebészeti műtétetek pont nem ilyenek. Ehhez kell diploma után belépni a szakképzésbe és dentoalveolaris sebészet szakképzést végigcsinálni és utána lehet önállóan majd ilyeneket csinálgatni.
2023. aug. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Áh értem, akkor majd utána olvasgatok valahol, így már van egy kiindulási pontom.

Köszönöm a gyors válaszokat 😁

2023. aug. 22. 22:30
 7/9 A kérdező kommentje:

Jaj igen, majdnem elfelejtettem.

Ez ugye már csak a finanszírozott állami félévek után van, akkor ezt mind saját zsebből kéne fizetni? Gondolom ez sem egy olcsó multasga.

2023. aug. 22. 22:31
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Én úgy hallottam, hogy a szakosodás olyan mint ÁOK után a rezidensképzés, hogy gyakorlatilag dolgozol alatta, tehát kapsz fizetést + mellette tanulsz is


De szerintem ha rakeresel Google-ben pl hogy "fogszabályzás szakképzés" többet fogsz megtudni mint gyakorin 😅

2023. aug. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%

Elvégzed az egyetemet 5 (+x) év alatt és általános fogorvos leszel, alapellátást végezhetsz, ebbe beletartozik többek közt gyökérkezelés, fogpótlás is, illetve gyerekeket is ugyanúgy el kell látni, az iskolafogászatot is "sima körzetis" fogorvos végzi általában. Az tartozik a szakrendelésre, amit az általános fogorvos eszközök vagy tudás hiányában már nem tud elvégezni (pl. implantátum készítés, csontpótlás, de bölcsességfogat is, pláne, ha az alsó, legtöbbször szájsebészeten húznak).

Ha szeretnél az egyetem után szakvizsgát, akkor maradhatsz a klinikán (ha felvesznek oda) vagy elmehetsz külsős helyre egy olyan orvoshoz, aki vállal(hat) szakképzést, ehhez azonban gyakran súlyos összegeket kell kifizetni.

2023. aug. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!