Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek ha író szeretnék...

Mit tegyek ha író szeretnék lenni? Hol tanuljak?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek írni de nem tudom, hogy van e tehetségem hozzá.Mit csináljak , hogy jól írjak?
2008. dec. 31. 23:00
1 2
 11/13 Tápi Júlia válasza:
100%
Nagyon szurkolok, hogy elérd a célod, és olyan kiadónál érdemes próálkozni, amiúj friss írókat, költőket keres, de az a baj, hogy magyarországon, magyar névvel, semmit sem lehet eladni olyan sikerrel, mintha mondjuk angol névveladsz ki valamit, az internetenpedig számos tanács van, de javaslom, hogy egyszerre csak egy oldalt olvass el, és csaka neked tetsző tanácsokat fogadd el, így jön létre a saját stílusod, ami elég lényeges hogy legyen.
2012. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha még azóta nem mentél egyetemre: Lackfi János és még valaki (bocs, nem tudom pontosan) a Pázmányon kreatív írás szakot alapítottak. Kifejezetten ezt tanulnád. Én személy szerint nem járnék oda, mert szerintem az egyetemen mást kell tanulni, mint művészetet. Egyébként ELTÉ-s magyar szakos vagyok, itt tényleg nem ilyesmit tanulunk, de tanulhatsz mondjuk szerkesztői ismereteket, könyvkiadást, stb-t, és van kreatív írás minor (kisebb szak), de ez nem egy önálló szak, csak ha amúgy is ide jársz. Én nem járok oda, szóval mesélni nem tudok róla.


Ha benézel a blogomra, sok mindent tanulhatsz: www.lexen-jzti.blogspot.com


Köszi!

2012. okt. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Mindenképpen olvass sokat. Sok író leírja tapasztalatait, leírja, hogy mik voltak nagy hibái. Leírják, mikre kell odafigyelni. Pl: Márai Sándor Füveskönyv c. művében pontokba szedve írja le gondolatait, tapasztalatait. A fél mű az írásról szól.

Soha se írj erőltetetten. Nézz utána a kezdők hibáinak és vedd észre a sajátjaidat. Ha valóban írónak vallod magad, sohasem adhatod fel. Ha mindig a hibáidat iktatod ki, egyre kevesebb marad majd, és amit alkotsz, egyre jobb lesz.

És ha neked tetszik, amit alkottál, megfelelsz magadnak. De gondolom másnak akarsz megfelelni.

2012. dec. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!