Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek ha író szeretnék...

Mit tegyek ha író szeretnék lenni? Hol tanuljak?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek írni de nem tudom, hogy van e tehetségem hozzá.Mit csináljak , hogy jól írjak?
2008. dec. 31. 23:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Készíts internetes blogot!

És legyen saját odalad, ahol fölteheted az első műveidet. Legyen rajta vendégkönyv is. Ha olvassák, és írnak is róla, abból sokat megtudhatsz.


Magyarból ugye ötös vagy?

2009. jan. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el írni, ami leginkább kell hozzá, az a gazdag fantázia. Azt nem lehet tanulni, az vagy van, vagy nincs.
2009. jan. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 yuda ***** válasza:
100%

Ha van tehetséged,arra könnyen rájöhetsz: -kérj meg minél több embert,hogy olvassák el az írásod és mondjanak véleményt.Legyenek benne barátok,tanáraid-vagy akár,ha meg tudod oldani,küld be postán valamelyik folyóiratnak,kiadónak,amelyikhez inkább közel áll a műfaj-ha tényleg jó,akkor többségében pozitív visszajelzést fogsz kapni.-szóval publikálj!


Írok pár linket: ők pl.új írókat keresnek éppen:

[link]


vagy itt pl.lírai műveket várnak:

[link]


hozzájuk is csatlakozhatsz:

[link]


...és még folytathatnám.Az internet korában elég ha pl.a keresődbe beírod pl:"írok oldalai",vagy hasonlót és eláraszt a választék arzenálja.

2009. jan. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is blogot kezdj el vezetni, abból nagyon jól kimutatható, hogy van-e valakinek érzéke az íráshoz, avagy nincs.


Ha egyetemen szeretnél továbbtanulni, akkor a magyar szakot javaslom, de a MIA (Magyar Író Akadémia) is indít szépírói mesterkurzusokat, ahol igen nagynevű emberek oktatnak - ez persze nem ad diplomát, és nem is hosszú képzés. Mindenképp ajánlom, hogy végezd el a magyar szakot, mert nagy műveltségre tehetsz szert (ami egy írónál valljuk be nem hátrány), fejlődik a szókincsed és a stilisztikai érzéked is. A kapcsolatépítési lehetőségekről nem is beszélve.

2009. jan. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

Ha író akarsz lenni, ahhoz tehetség kell. A Novum Verlag kiadót hanyagold, nem szépirodalommal foglalkoznak.

Magyar szakon semmit nem fogsz tanulni az írásról. Az írói mesterszakok meg mik már? Kik tanítanak ott írni? Akiket a média valami szenny miatt felkapott. Az írást nem lehet tanulni, maximum fejleszteni. Ha szeretnél visszajelzéseket kapni, akkor soha ne az ismerőseidet kérd meg.

Ha írsz nekem egy privátot, akkor javaslok egy jó kis közösséget, akik rengeteg jó tanáccsal láthatnak el, ha tényleg komolyan írni szeretnél. Több kezdő, már publikált írót ismerek.

2009. jan. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A 4. válaszoló vagyok, és az utolsó válaszolónak szeretnék reflektálni:


Nem tudom, miért tanúsítasz ilyen lekezelő magatartást, de talán nem kéne. Az írás egy nagyon becsülendő szakma, vagy akár hobbi, de olyan, hogy "író szak" az egyetemen nincs. És sajnos a szépírás sem túl megfizetődő manapság, így természetes szerintem, ha valaki egyetemre megy mellette. Miért ne tehetné a magyar szakon, ahol stilisztikát tanul, műveltséget szerez? Nyilván nem azt fogja megtanulni ott, hogyan írjon bestsellereket. De nagyon sok alapot szedhet fel, amire később építhet.


Az íróakadémiát megint úgy szóltad le, hogy utána sem néztél a dolognak: néhány nevet hadd írjak. Jókai Anna, Kukorelly Endre, Márton László, Nádasdy Ádám. Ez csak 4 az oktatók közül. Ők lennének a "média által felkapott szennyek"? Hol élsz te?


Szép dolog a segíteni akarás, de kívülállóként mindent leszólni azért nem kéne, magadról állítasz ki ezzel szegénységi bizonyítványt.

2009. jan. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az íróakadémiát félreértelmeztem, azt hittem ezekre az újságban hirdetett bestselleríró-tanfolyamra és társaira gondolsz, ezekkel az írókkal nincs problémám, akiket említettél, mert ők igényes irodalmat közvetítenek. Ezért elnézést kérek, tényleg teljesen másra gondoltam.


Egyébként magyar szakra járok, szóval tudom, hogy ott mit tanul az ember, stilisztika, esztétika és művészettörténet van, de ez kevés az íráshoz. Az általad említett műveltséget, sőt a stílust is megszerezheti autodidaktaként, ez jobb is, mert nem korlátozzák a tanult ismeretek, szabályok. Ha pedig nem korlátozza semmi, kifejlesztheti a saját stílusát. Senki nem szeret olyat olvasni, ami utánzat, vagy erőltetett.


Az általam ismert írók és költő közül egyik sem jár magyarra, viszont letehetetlen, amit írnak. Ráadásul a költő ismerősömet több helyről úgy küldték el, hogy fantasztikusak a versei, és ha úgy száz évvel ezelőtt élt volna, akkor biztosan híres lenne (mert a versei nnem illenek bele a posztmodern lírába).

2009. jan. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
80%

szia!


Én is író szeretnék lenni, és írtam is már egy kis regény szerűséget, és sok ötlet motoszkál még a fejemben.

Egyszer naiv voltam és megmutattam az osztálytársamnak, aki rettenetesen kicikizte, úgyhogy mostmár senkinek sem merem megmutatni,meg írtam már pár verset is.

Ha érdekel elküldhetem, te meg a tiédet, így ismeretlenül azt hiszem elég pártatlanok tudunk majd lenni.

Én amúgy most média és kommunikáció szakra megyek tovább, arra fogok jelentkezzni azon belül meg a nyomtatott sajtóra.

Amúgy én is hallottam az Iró Akadémiáról és egyszer szívesen elnéznék oda, klassz lehet, csak kicsit drága.

Viktória0312

2009. jan. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát írj:-)))


Nekem sok írásomat dicsérték az évek alatt a barátaim, levelező társaim. Több alkalommal mondták, hogy legyek író. Egyenlőre nem tervezem, pedig szeretek írni.


Tehát bátorítalak arra, hogy íj sokat, és bátran tedd fel a netre, ahogyan azt az előttem szólok is javasolták.

És nem csak szép íródalom van, ha nem technikai, humoros, erotikus, és még millió féle tartalmú írásokat publikálhatsz.


Írj!!!!!!!!

2009. aug. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Duncan Shelley íróképzés:

[link]


[link]

2011. aug. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!