Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most akkor elvileg jelentkezhe...

Most akkor elvileg jelentkezhetnék politológia szakra, vagy hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Szlovákiában élek, ide is járok középsuliba. Érettségi tantárgyaim: magyar, szlovák, német, biosz és társadalomismeret. Eddig ugy volt, h pszichológiára megyek, ezért is választottam a bioszt, de most már nem vagyok benne biztos. Nézegettem felvi.hu-n hogy politológiára ha jelentkezik valaki, akkor a következő tantárgyakból kell kettőt választani: magyar v. matematika v. társadalomismeret v. történelem v. egy idegen nyelv. Na most nekem ezek közül ugye lenne társi, magyar meg az idegen nyelv. Mivel nálunk nincs kötelező matek és töri érettségi és mást választottam választható tantárgyként, ez a 2 máris ugrott. Politológia végülis egy olyan szak, ahova kéne a töri eléggé, de ha most nekem nem lenne benne a 2 választott közt (társit és magyart választanám) és nincs is belőle érettségim abszolut, ugyis jelentkezhetnék rá? Na ezt eléggé bonyolultan irtam le, bocsi érte :D lehetett volna rövidebben is :D
2010. okt. 13. 21:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt biztosabb lenne egy tényleg hozzáértőtől megkérdezned. Hívd fel az Oktatási Hivatalt, vagy írj nekik e- mailt, és biztos vagyok benne, h tudnak segíteni.

Mail cím: forum@oh.gov.hu

2010. okt. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!