Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME vagy ÓE? Melyik a jobb...

BME vagy ÓE? Melyik a jobb mérnöki iskola? BME vagy Óbudai Egyetem. Fontos, köszi!!!!

Figyelt kérdés

2023. júl. 6. 17:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A választott szak is fontos lenne, nem csak az iskola. Mérnöki szakok közül is van keresett és jól megfizetett illetve kevésbé megfizetett is..
2023. júl. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

Minden ami mérnöki cucc azt a BMEn érdemes.


Általában a BMEről kibukott diákok szoktak OEre váltani, de a fordított nem létező jelenség.


Ez szerintem sokat elárul.

2023. júl. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Jó az ÓE is, például villamosmérnökségben, inkább energiában (másról nem nyilatkozom), a BME mögött a második az országban. A többi az inkább sehol sincs ebben. Bár ez a bárhol végzettekre nézve szinte semmit nem jelent. A felsőoktatási intézményben tanuló jellegzetes viselkedése az az, hogy a vizsgára viszi a fején a felhalmozott tudományt, majd a legalább kettes beírása után két másodperccel egy lelki vállrándítással leomlasztja a piramist a fejéről, és abból a tárgyból teljesen szűz ismét. És most képzeljük el, hogy az adott tárgyat harmadik évben tanulta, és az ötödik év után megy állásba. :)

Alapból a BME az gondolkodni szeretne megtanítani, a műszaki problémákat megoldani elméletben - ez ugye eszközét tekintve a matematika, de azért az egyenlet felállításához a fizikai kép kell. Ez már régóta így van, a hetvenes években már így volt, tudatos, szándékos munka eredményekét. Így persze elveszett az a tudomány, ami az ötvenes évek elején kiadott tankönyvben még volt, hogy látható volt bizonyos készülékből egymás után hat gyártmány fényképe vagy metszet vagy akármilyen rajza.

Az ÓE meg nem nagyon tud szabadulni a főiskola nevű múltjától.

Persze, az ÓE-s igyekszik bizonygatni, hogy ő egyrészt lazább iskolába járt, ahol másrészt a gyakorlat több volt, mint a műegyetemen, harmadrészt elméletben nem kapott kevesebbet - ami, összegezve, természetesen lehetetlen. :)

Tanuló nyilván van olyan, aki félkézzel megeszi a BME elméleti közelítését, és van olyan, aki jobban szeretne kevesebb matematikát. Ezek a gyakorlatban mindketten nagyon jól el tudják látni ugyanazt a műszaki munkakört, mert a való világban az elég kevésszer fordul elő, hogy komolyan kéne válaszolni a komoly kérdésre, hogy mi lenne, ha megnövelnénk 10 %-al a gyárilag előírt nyomást?

2023. júl. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Én az OE mérnökinfó szakán végeztem amiatt az egyszerű tény miatt hogy Óbudán születtem és 5 perc sétára lakok az egyetemtől. Azt hozzáteszem hogy valóban jönnek az OE-ra más egyetemekről (pl. ELTE, BME) kibukott diákok, de azért ők nem szoktak itt sem remekelni, sőt, igen nagy részük innen is kizuhan, a maradék pedig csúszkálva talán elvégzi. Egyébként pedig ha komolyan veszed a tanulást és a diák évek alatt szerzel gyakorlati tapasztalatot akkor semmi hátrány nem fog érni és nem lesz gondod az elhelyezkedéssel.
2023. júl. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%

2# Vagyok.


Még annyit hozzáfűznék, hogy a BMEnek nagyon jó kapcsolatai vannak az iparral. Konkértan van 1-2 cég, amelynek irodája is van az egyetemen belül. A tanárok nagy része meg folyamatosan valamilyen nagy cégeknek konzultálnak vagy közös projecten dolgoznak.


Meg nem véletlenül hívják mondjuk "infó parknak" a BME melletti részt. Szerintem a BME körül van koncentrálódva a legtöbb mérnököket alkalmazó cég.

2023. júl. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
28%

BME: 1201-1500. helyen van a világranglistán. [link]


Óbudai: 1001-1200. helyen van.

[link]


Még kérdés?

2023. júl. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Azt megnézted mi alapján mérnek, mert anélkül elég keveset mond a szám.
2023. júl. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

7. Ezeket összetett szempontrendszer alapján mérik, van benne minden: tudományos teljesítmény, hallgatói visszajelzések stb. Az is tény, hogy egyetlen oktató húzta fel az Óbudait a rangsorban: [link]


De amit mondani akartam, hogy mind a kettő középszerű egyetem, a nemzetközi életben teljesen ismeretlen és súlytalan. Te például hallottál már a Sofia Egyetemről Bulgáriából? Csak mert ez kb. egy olyan súlyú és rangsorú egyetem, mint a BME: [link]


Szóval ilyen faxméregetés helyett érdemes inkább Erasmussal kimenni külföldre egy évre, utána pedig valamilyen külföldi mesterszakra járni, hogy legyen valami értékelhető egyetem is a cv-ben.

2023. júl. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

Meg őszintén nem mond semmit az, hogy az egyik előtt lehet 1000 a másik előtt 1200 egyetem van. Mindegyik magyar egyetem rosszul teljesít világszinten. Meg persze a pontozási rendszer is elég furcsa.


Pár éve utána néztem és például az is sok pontot ér, hogy hány külföldi tanul az enyetemen és hasonló marhaságok is.


ELTE sokkal előrébb van, de ez sem jelenti azt, hogy mondjuk az ELTE IK jobb a BME VIKnél.

2023. júl. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
En inkább arra hajtanék, hogy keresett és jól fizetett mernok szakot valasszak pl: mérnök info vagy villamos-mechstronikai mérnök ne valami közlekedés vagy epitomernok legyek. Aztan utána jönne nálam az iskola
2023. júl. 7. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!