Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes bárminek a tanulásába...

Érdemes bárminek a tanulásába pénzt és időt fektetni ebben az országban?

Figyelt kérdés
Az összes kérdésnél,ahol valaki érdeklődik, hogy ezt meg azt tanulná azt a választ kapja legtöbbször, hogy ezt ne tanuld ezzel nem fogsz tudni elhelyezkedni...érdemes egyáltalán bármilyen tanulásba pénzt fektetni ha tényleg ez a helyzet?
2010. okt. 12. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem elhivatottságból csinálod, akkor nem.
2010. okt. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Túlságosan sok olyan szak van főiskolákon és egyetemeken amik semmire nem jók.Tízezrével végeznek ilyen haszontalan szakokon. Közben meg sok szakmában hiány van.Sokan csak arra hajtanak hogy diplomájuk legyen de a munkaerőpiaccal nem törődnek.
2010. okt. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak,de sajnos egy jobb szakmával se lehet könnyen elhelyezkedni,és normális fizetések pedig sehol nincsenek...

a 3.szakmámat tanulom,közben dolgozok(valamiből élnem is kell)a 2.szakmámban,de havi 85nettót keresek,heti 40óra munkával.Sajnos nem mindenki tud külföldre menni dolgozni,hiába van nekem is nyelvtudásom....

2010. okt. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Közben meg sok szakmában hiány van"

Még nem láttam itt olyan bejegyzést, hogy ezt meg ezt tanuld (akár egyetem helyett szakmát), mert ebből hiány van...Mégis mik ezek?

2010. okt. 13. 09:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Elég keményen érintett vagyok, íme a válaszom:

ÉRDEMES, de csak akkor:

- ha érdekel az adott terület

- ha nem csak az egyetem követelményeit akarod teljesíteni, hanem vannak céljaid, önálló munkáid, kutatásaid (amit csak azért tanulsz, végzel, mert érdekel). Valamiben legyél nagyon jó és tanuld meg nagyon alaposan, függetlenül az egyetem elvárásaitól.

- kell használható angol

- kell az adott területen alkalmazható informatikai tudás és jártasság annak alkalmazásában

- szerezz sok kiegészítő ismeretet az adott területen


Kb. ezekkel biztosíthatod, hogy a tanulás megtérülő legyen. Persze jó szak esetében nagyon felületes tudással is el lehet helyezkedni.


Sok a tévhit ezzel kapcsolatban. Most volt (ELTE részéről) egy felmérés, hogy mennyi végzett jogászuk lett munkanélküli. Sokkal kevesebb a számuk, mint gondolná az emberek többsége. Vagy általános vélekedés, hogy bölcsészdiploma értéktelen. Persze felületesen tanult, idegen nyelv nélkül, szakmai informatikai jártasság nélkül, bulizva szerzett diploma nem értékes. Az viszont meglepő, hogy mennyi mindenre jó a komoly tanulással szerzett diploma.


Röviden összefoglalva:

A magyarországi egyetemek többsége amit elvár követelményként, nem mindig áll összhangban a munkaerőpiac valós igényeivel. Olvass sokat, képezd magad és értékes lesz a diplomád.

2010. okt. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!