Informatikán belül milyen szakra és melyik egyetemre/főiskolára érdemes jelentkezni?
Az ELTE Programtervező informatikus szak elég jó, de inkább az elméletre koncentrál (nagyon sok matek, programozás elmélet, kevesebb gyakorlat). A többi ProgInfó szak kicsit gyakorlatiasabb, de ha igazán gyakorlati megközelítést szeretnél, akkor valamilyen műszaki informatikus szakot nézz (ezek ugye mérnöki szakok). A legjobb egyértelműen a BME, de az nehéz is.
Ha esetleg Szegedhez közelebb laksz, akkor szerintem érdemes oda menni, az egyik legjobb egyetem az országban és elég elismert minden téren.
Ha a legjobb sulit akarod akkor BME. Azt a diplomát el fogják ismerni. Az tény hogy nehéz, de túl kell élni.
Én építőmérnökin végeztem úgy hogy utálom a matek-fizikát. De 4-es diplomám lett, (szakma 5) és nem is kell használnom az egyetemi matek-fizikát a munkám során..
Bátyám ELTE IK-n kezdett. Onnan menekült el a GDF-re. A GDF-en megcsinálta, + a robotikába ásta el magát. Amikor megkapta 3,5 év után a diplomát, akkor elment Franciaországba dolgozni és 2 hónap alatt annyit keres, amit 4,5 év alatt összesen a tanulásra fordított (persze kellett a jó angol és francia és irtó sokat tanult a főiskola követelményein túlmenően és visszajárt 1-1 ELTE IK-s programra).
Úgyhogy a GDF is jó, ha komolyan veszed. Sok ott a link hallgató, meg pár oktató is kétséges a számomra, de a közhiedelemmel szemben még azzal a diplomával is lehet kezdeni valamit. Amúgy ő is a BME-re akart menni. Ha visszajön, akkor oda akar menni mesterképzésre. Tehát a BME ezek szerint valóban jó.
A GDF kapcsán hallottam én is, hogy volt ilyen állás. Elkezdték sokan keresni és 2 darab ilyenről volt szó, tehát nem általános jellegű volt. Annak is az volt az oka, hogy a GDF-ről azt feltételezték, hogy ingyen (tanulás nélkül) adja a diplomát.
Maga a képzés szerintem sok szempontból gyakorlatiasabb és ahogy már itt is szerepelt, ha valaki komolyan tanulja, akkor külföldre is el lehet vele menni. Természetesen a GDF-en is vannak tajparaszt hallgatók, akiknek nem jön majd össze a diploma, de szerintem e mögött az van, hogy sokan a kósza hírek miatt mennek oda, hogy ott egyszerű diplomázni (és amúgy ez nem így van).
Nem szívesen hasonlítom össze az ELTE IK-val, mert szerintem a két hely alapvetően eltérő szemlélettel áll hozzá. A GDF-en (alapképzésben) korszerűbb a képzés. Amíg az ELTE IK erőlteti a C++ használatát, addig a GDF-nél a kiindulási alap a JAVA. Amíg az ELTE IK-n ordibált az oktató, meg sok a rosszul magyarázó gyakvez, addig a GDF-en sokkal türelmesebb a hangulat (hozzá is teszem egyből, sok hallgató visszaél vele és a GDF-en néha dedósként kezelik a hallgatókat és ott is van pár kellemetlen oktató; DE az ELTE IK-nak vannak olyan oktatói, akiket nagyon kedvelek).
Alapvető eltérés szerintem az, hogy az ELTE egyetemnek definiálja magát és így szervezi az életét, addig a GDF főiskolaként és bármennyire is BSc, ők tartják magukat a BSc előtti rendszerhez ahol csak lehet (tehát az a cél, hogy a szerzett ismeretekkel, élményekkel munkába tudj állni).
Hasonlóság (nem is annyira lényegtelen), hogy mindkét intézménynek kicsi és nagyon drága az étkezdéje. Az ELTE IK csak a 4/6-os tömött villamossal megközelíthető. A GDF pedig megközelíthető pl.: a 7-es buszcsaláddal, de elég sokat kell gyalogolni (hóban azért nem semmi).
Még egy különbség: az ELTE IK bejáratai dohányfüst-függönyben úsznak. A GDF bejárata tiszta.
A magam részéről a GDF-et jobban preferálom, ha alapképzésről van szó.
Remélem segítettem valamennyit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!