Honnan szerezzek releváns tapasztalatot?
Indulj el OTDK-n.
Jelentkezz be magazinokhoz, újságokhoz, hogy írsz érdekes cikkeket az angol történelemről, kultúráról.
Indíts saját blogot és azon publikálj 3-4 anglisztika témájú érdekes cikket (például miért pont az angol lett az uralkodó nyelv Nagy Britanniában. Nem értek az anglisztikához, de biztosan vannak nagyon érdekes témák.
És ha jót akarsz magadnak, akkor kommédia mester helyett átgondolsz alternatívának egy gazdasági alapszakot hétvégi levelezőn. Például nemzetközi gazdálkodást vagy turizmus/vendéglátást. Elsőre talán idegennek hangzik, de ez a single best tanács, amit idén kaptál eddig. Ha nem vagy diszkalkuliás, mindenképpen gondold át, nagyon jót tennél vele magadnak.
#1 második tanácsában az a bökkenő, hogy teljesen kívülállóként nagyon nehéz egy cikkel kopogtatni egy magazin szerkesztőségében. Pontosabban hatalmas szerencse kell és egy nagyon színvonalas, érdekfeszítő cikk, hogy ez a módszer sikerüljön. Annyi sok önjelölt újságíró küldözget cikkeket a tömeglapoknak, hogy szerintem a kéretlenül beérkező munkák döntő többségét el sem olvassák, nincs erre idejük. Egy tudományos lapnál publikálni pedig másodéves alapszakosként csak kimagasló tehetség és szorgalom és sok-sok időbefektetés esetén van esély. Hatalmas munka egy tudományos publikációra elfogadható cikket megírni, mert még a végzős PhD-sok is egymással versengenek a limitált publikációs lehetőségekért (hiszen ez a fokozat megszerzésének alapfeltétele).
Ezért én inkább az első tanácsot, a TDK-t javasolnám. Ott van reális esély, ha a hallgató keres egy konzulenst az egyetemen, aki elvállalja és lelkiismeretesen segíti a konferencia-anyag előkészítésében. Ez esetben azonban még most a nyári szünet előtt lépni kell és a nyári szünetet részben erre áldozni, hogy legyen esély a dolgozatot elfogadható szinten megírni, s harmadévben kijutni az OTDK-ra.
Köszönöm az eddigi tanácsokat, viszont sajnos egyik sem jó.
Közgázra nem tudok menni, épphogy átrugdostak kettessel matekon.
OTDK két évente van, idén volt, szóval legközelebb 2025-ben lesz, addigra már lediplomázom remélhetőleg. Plusz időm se lenne rá, nyáron teljes állásban dolgozom, szorgalmi időszakban pedig beugrósként.
#3: Ha ennyire elfoglalt vagy és a nyári és évközi munkádnak sincs köze a kommunikációhoz, akkor szerintem eleve teljesen nyilvánvaló, hogy le kell mondanod arról, hogy releváns tapasztalatokat tüntess fel a jelentkezésedben. Fából sajnos nem lehet vaskarikát csinálni. Ettől még szerintem egy jó fellépéssel és egy meggyőzően hangzó jövő-tervvel lehetsz sikeres a szóbeli felvételi elbeszélgetésen, annak ellenére is, hogy nem kommunikáció- és médiatudomány alapszakról mész (ez utóbbiak nyilván előnyben vannak). Most megnéztem, és tavaly 51 első helyes jelentkező volt, és 29-et vettek fel. Arra mindenképp ügyelj, hogy anglisztikán olyan szakdolgozatot írj, amely a kommunikációhoz vagy médiához köthető, s ennek rövidített változatát nyújtsd be az írásbeli pályázatodban.
Ha pedig nem vesznek fel, akkor még mindig ott a B-terv, hogy végzés után megpróbálsz egy évre a kommunikáció vagy média területén elhelyezkedni, s azután újra nekifutsz a felvételinek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!