Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen könyvből kell készülni...

Milyen könyvből kell készülni a biológia emelt szintű érettségire?

Figyelt kérdés
Az emelt szintű érettségire kell felkészítenem egy diákot, tudnom kéne, hogy a hivatalos álláspont szerint ez melyik könyv alapján működik, ill. néhány magasabb színvonalú biológia könyv címét szeretném megtudni.
2010. okt. 11. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Ne haragudj, de ha nem vagy tisztában a követelményrendszerrel, hogy szeretnéd felkészíteni?

Hivatalos könyv meg nincsen. Mindenki abból tanul, ami a számára legmegfelelőbb/legérthetőbb.

Oktatási minisztérium honlapján fent van a követelményrendszer, nézd át.

2010. okt. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A könyveket elfelejtettem leírni:)

Szóval ami szerintem jó: Szerényi - Fazekas: Biológia I-II. Ez bőven többet tartalmaz, mint az emelt követelmény, de szerintem érthető és nagyon jó könyv.

Az iskolákban a Mozaikos könyveket szokták szeretni. Ami kifejezetten a követelményrendszer alapján készült, az a Panemsulis Biológia könyv. Én az Irány az egyetem! könyveket is szerettem.

Szóbelire pedig Sebőkné Orosz Katalin: Biológia 3. című könyve tökéletes.

Ezen kívül amire szükség van: RENGETEG FELADAT. Nagyon sokan csak bemagolják a bioszt, de egyáltalán nem értik...szóval minden lecke után rengeteg feladatot kell megoldani, hogy rögzüljön az anyag:)


Amit nem javaslok: Lénárd féle könyvek (emelt szintre nagyon kevés).

2010. okt. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A követelményrendszert meg persze átnézem, csak ugye naívan azt gondoltam, hogy elég érteni a biológiához (mikrobiológus vagyok, de nem itthon tanultam).

Mégegyszer köszi.

2010. okt. 11. 16:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos nem elég:( Nagyon kell ismerni azt, hogy mi az amit kérdezhetnek, milyen típusú feladatok fordulnak elő. Az sem hátrány, ha vki vizsgáztatott már emelt szinten. Középszintre még elmegy ez a dolog, hogy értesz hozzá, de én pl. ha emeltezni szeretnék vmiből, akkor csak olyan tanárhoz mennék el, akinek rengeteg tapasztalata van ezzel kapcsolatban. Mert ugye általában ha vki emeltezik vmiből, akkor az a továbbtanulásánál számít:)


De azért ha tényleg átböngészed a követelményrendszert, kidolgozol egy tematikát, keresel rengeteg feladatot, akkor azért lehet eredményes a dolog:)


Vki megkért, hogy készítsd fel, vagy hirdetést szeretnél feladni?

2010. okt. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megkértek, szegről-végről rokonok.
2010. okt. 11. 16:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!