Melyik szakmával tudnék űrhivatalnál elhelyezkedni?
- Mérnökinformatikus
- Villamosmérnök
- Fizikus
- Egyéb, amit nem említettem. Ez ügyben kérlek szépen leírnátok?
> Ha a fentiekkel felvételt nyerhetnék, milyen pozíciót tölthetnék be?
> A fentieken kívül mely szakmákkal tölthetnék be olyan munkakört, amiben új eszközök kialakításán, fejlesztésen, űreszköz építésével és ezekhez szorosan kapcsolódó feladatokkal kerülhetnék be?
Elvileg bármelyik megnevezett szakma alkalmas a dologra, de egy konkrét munkahelyi bejutáshoz ismertség is kell, mert az nélkül teljesen esélytelen a dolog - meg amúgy se lenne túl sok értelme.
A legesélyesebb talán az lenne, ha okleveles tiszítástechnikai szakemberként takarítónak jelentkezel!
:-)
Ilyen helyekre azért mezei embert nem szoktak felvenni, hanem általában a szakmában kiemelkedő egyéneket. Pl: megcsinálsz egy mérnökinfó BSc-t majd elmész valami gyűjtőmultiba fejlesztőnek ahol dolgoznak 50 ezren vagy egy névnélküli webfejlesztő garázscéghez akkor az életben nem fogsz kelleni egy Űrhivatalba, mert teljesen átlagos vagy.
Legegyszerűbb ha tudományos körökben mozogsz és valami nagyobbat tudsz durrantani aztán építed tudományos szinten a kapcsolatokat - konferenciák, előadások, tudományos publikációk révén. Én fizikus PhD végzettségben látom a felsoroltak közül a legnagyobb potenciált, főleg hogy az ELTE-nek elég komoly nemzetközi kapcsolatrendszere van, nem egy ELTE-n végzett fizikus dolgozik a Harvardon, CERN részecskegyorsítóban stb...
Kétségtelen hogy a másik 2 szak piacképes és a magyar munkaerőpiacon könnyebben el tudsz helyezkedni vele de ha ilyen magasra teszed a lécet hogy Űrhivatalban dolgozz akkor egy Részecskefizikus vagy Asztrofizikus MSc amire tudsz menni fizikus BSc után az erősebb.
Mindegyik felsorolt szakmára szükség van az űrhivataloknál. Pl egy műhold tervezéséhez kell gépész, fizikus, optikai és villamosmérnök, programozó, beágyazott fejlesztő, rendszermérnök, dokumentációs mérnök, vegyész stb..
Első sorban az elhivatottság és a szakmai tudás számít a jelentkezéskor.
Nekem az a tapasztalatom, hogy Magyarországról fizikusként talán egyszerűbb, mert egy mezei magyar gépész olyan, külföldi egyetemeken végzett konkurenciával versenyez, hogy gyakran esélye sincs. Ettől függetlenül ismerek olyan gépészt aki műholdakat tervez és magyar, de azért ez ritka.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!