Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri angoltanárnak tanulni?...

Megéri angoltanárnak tanulni? Szerintem nagyon!

Figyelt kérdés
2010. okt. 8. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
akkor hajrá
2010. okt. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Inkább csak akkor ha magántanár leszel, mert egy iskolában igen kevés a fizetés.Ha magánoktatást vállalsz akár naponta 5 tanulót is vállalhatsz, és kérhetsz kb.2500 Ft-ot egy óráért.Ha hétvégén nem tanítasz, akkor is egészjól kereshetsz, hiszen 2500 Ft x5(tanuló naponta)x 20(nap amin tanítasz egy hónapban)= 250.000 Ft havonta
2010. okt. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mielőtt még így szépen kiszámolod neki a havi fizetését, ne felejtsd el, hogy a a vállalkozó a jövedelméből adót fizet, (hogy nulla jövedelemből él, azt senki nem fogja neki elhinni) valamint Tb és nyugdíjjárulékot, különben nem kap orvosi ellátást és nem lesz nyugdíja. Szóval ez az életmód azért nem fenékig tejfel. Arról nem beszélve, hogy egyáltalán nem mindenki és mindenhol tud elkérni 2500 Ft-ot óránként. Szóval kérdező, azt végezd, amihez kedved van, de egy angol szak önmagában nem garantál jó megélhetést.
2010. okt. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Nyilván levonódik belőle, de így is több mintha egy iskolában tanítana,és ha ez a vágya,csinálja.
2010. okt. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. okt. 8. 17:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Én angoltanárként végeztem, gyakorlom is a szakmámat egy magániskolában.

Szerencsésnek tartom magamat, mert nagyon jó a suli vezetője, megválogatja, kiket vesz fel tanítani és az eredményeink is jók, a tanulók szeretnek oda járni, viszik az iskola jó hírét - tehát munka van bőven, és ha van munka, akkor ugye a fizetés is szépen alakul. Ez a jó része.

A másik oldal (ez sem rossz, csak tudd, hogy ezzel is számolni kell): a tanulók többsége diák vagy dolgozó, akik általában délután vagy este érnek rá órára jönni, ezért az óráink általában délután 1-től kezdődnek és tartanak úgy este 8/fél 9-ig, tehát szinte minden nap későn végzünk, ez nem 8-4-ig meló. A délelőttök lehetnek lazábbak, bár nekem speciel van pár magántanítványom a sulin keresztül, akik délelőtt járnak, mert a munkahelyük támogatja, hogy munkaidőben tanuljanak.

Ha akkreditált suliban /akkreditált programban tanítasz, akkor lehetnek céges csoportjaid is, ahol gyakran kell utazgatni az adott céghez órát tartani (én pl. egy megyeszékhelyen lakom és hetente többször kell 30-40 km-t autóznom egy-egy telephelyre órát tartani), ez is benne van.

A nyarak nálunk nem szünettel telnek, mert olyankor intenzív felkészítő/tréning kurzusokat tartunk a nyelvvizsgára készülőknek, akik 5-6 hétig minden nap jönnek, van, hogy egy turnusban 2-3 csoportod is van - na, olyankor nincs sok alvás.

Félre ne érts, nem panaszkodom, én nagyon jól érzem magam a szakmámban, szeretem csinálni, de van vele munka elég (mint ahogy gondolom, másnak is kell melóznia rendesen). Az viszont biztos, hogy ha igyekszel jól csinálni és kifogsz egy jó helyet, ahol megbecsülnek, akkor tényleg megéri nyelvtanárnak lenni.

2010. okt. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
már most is millió van belőle, mire te végzel már a kutyának nem fogsz kelleni vele.
2010. okt. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak a tájékozódás kedvéért, aki ilyen hosszú választ adott, te például heti hány órával mennyi pénzhetsz jutsz és mennyit tudsz elkérni a magánórákért? (Amiből ugye ha számlára megy, adózni kell)
2010. okt. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én is angoltanár vagyok és csak megerősíteni tudom, hogy ugyanennyi munkával más területen a többszörösét keresheted. Én sem panaszkodom, de rengeteg az órákon kívüli teendő. Mellesleg az alkalmi számtantanár kollegának üzenném, hogy az óralemondásokkal nem számolt, ami havonta akár az 50%-ot is elérheti...És egy akkreditáció költsége kb. 1.000.000 Ft, ami gyakorlatilag csak egy papír, de szükséges, mert minden második diák számlát kér. Ehhez elég sok órát le ladnod.

Mindenesetre sok sikert, ha belevágnál.

2010. okt. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi az az akkreditáció, hogyhogy ilyen sokba kerül és mért kell? Nem elég egy vállalkozói igazolvány? Én nem hiszem, hogy bárki, aki otthon magánórát ad, letesz egymilló forintot, mert sose térül meg.
2010. okt. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!