Megéri a PPKE Jogász levelező egy gazdasági nappali szak mellé?
Figyelt kérdés
Elsőéves hallgató vagyok az ELTE-n, nemzetközi gazdálkodás szakon. Nagyon érdekel a közgazdaság, külgazdaság, de a (nemzetközi) üzleti jog is. Szívesen foglalkoznék egyetem után joggal és közgazdasággal is, valamint azt látom, hogy a legtöbb ilyen továbbképzés/mesterképzés jogi diplomát igényel, ezért azon gondolkozom, hogy jelentkezem a PPKE Jogász ALK képzésére. Hozzáértők vagy akiknek bármilyen tapasztalata van ezen a téren tudnátok segíteni, hogy ez jó döntés lenne e? Egyetem mellett gyakornoki állásban dolgozom és nyelveket is tanulok, így nem tudom, hogy megérné e még egy jogot is beiktatni a mindennapjaimba. Előre is köszönöm a válaszokat/segítséget!!2023. márc. 20. 20:36
1/6 anonim válasza:
Ezek szerint megéri.
Vágj bele, ha bírod szuflával.
2/6 anonim válasza:
Ezt a kettőt egyszerre szeretnéd csinálni? Mert akkor ki fogsz készülni teljesen, különösen ha még gyakornok is vagy, meg nyelveket is tanulsz. Egy jogász tipikusan az a szak, ami teljes embert igényel, napi szintű tanulással szorgalmi időszakban is. Nyilván majd jön valami nagyokos gyk-s megmondóember vagy zseni, aki szerint bőven lehet jog mellett még négy másik szakot is csinálni, ettől függetlenül én inkább erre koncentrálnék először, és ezután mennék jogra, ha érdekel. A kettőt egyszerre nagyon nehéz úgy csinálni, hogy mindkét szakodon érdemleges teljesítményt tudjál nyújtani, és gondolom nem cél, hogy kettesekkel evickélj végig az oklevélig.
3/6 anonim válasza:
Nem éri meg szerintem, mert a jog teljes embert kíván. Inkább törekedj jól tanulni, juss ki Erasmusszal neves egyetemre, utána meg csinálj valami jobb mesterszakot külföldön például Hollandiában. Nincs értelme szétszivatnod magad még egy levelező joggal is.
4/6 anonim válasza:
A levelezős jogról azt érdemes tudni, hogy szorgalmi időszakban el lehet akár lébecolni is, hiszen jellemzően nincs vagy alig van szeminárium, gyakorlat, beadandó vagy ZH, ellenben ha nem vagy elég szorgalmas, akkor a vizsgaidőszak elején szakad a nyakadba minden. Ezzel nagyon sokan így vannak (nappalin is), és lehet teljesíteni így is, csak emiatt ekkor már nagyon nehéz és megnő a csúszás esélye is. Vannak, akik párhuzamosan végzik más szakkal, nekik nem nagyon kell aggódniuk, hogy mit csinálnak a szabadidejükben, mert gyakorlatilag nincs nekik. Gondold át jól! Köztes megoldás lehet, ha a nemzgazd utolsó évében kezded el a jogot, így komolyabb kockázat nélkül tudod megnézni, hogy mennyire bírod ezt a tempót. Ha bejön, akkor például egy gazdasági mesterképzés mellett is tudod így folytatni, de persze vedd figyelembe, hogy a jogász szak is jelentősen nehezedik másodévtől. Lehet, hogy érdemesebb inkább kevesebb terhet vinni egyszerre.
5/6 anonim válasza:
Szerintem a kre ájk jog levelező simán vihető munka mellett vagy másik nappalis képzés mellett. Az ELTE jogot szerintem csak nappalin érdemes, mert brutál nehéz (a tananyag mindenhol ugyanaz, csak itt a számonkérés keményebb, rosszindulatúbb), a pázmány valahol a kettő között van, szerintem az is megy kitartó hozzáállással, de mivel írtad a gyakornokoskodást meg a nyelvtanulást, nem biztos, hogy belevágnék.
De a kre ájk érdemes lehet: ígyis-úgyis eltelik a következő 5 év, ha elkezded, akkor lesz egy jogi diplomád is.
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ/véleményt, nagyon hasznosak voltak, ezek alapján is átgondolom a döntést!!
2023. márc. 22. 10:36
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!