Nagyon érdekelne a bölcsészet, de először inkább egy piacképesebb szakra mentem, mondván, azt később még bármikor elvégezhetem hobbiból. Lett is hamar munkám szerencsére. Azzal viszont nem számoltam, hogy csak nappalin indulnak a képzések, munka mellett pedig nem tudom kijárni. Pedig hobbiból szívesen beülnék mondjuk egy filozófiára, művtörire szombaton. Szívesen lennék fordító is, de azt is csak nappalin indítják. Kitaláltam, hogy munka mellett akkor megcsinálnék egy gtk-t levelezőn, az nyilván indul, hát a helyi egyetem (Szeged) csak egy képzést indít távoktatásban, de pl. egy pénzügy-számvitelt, aminek több értelme lenne, már nem. Azt értem, hogy orvosokat pl. nem lehet levelezőn képezni, de ezeknél a képzéseknél simán beleférne, és úgy gondolom, lenne rá igény. Szerintetek miért nem indítanak több képzést levelezőn, hogy munka mellett is lehessen tanulni?
Azért, mert az, hogy okosabb legyél, az a Te érdeked és senki másé. Mért jó, ha egy okos ember látja és tudja az, amit a nagyok nem akarnak, hogy tudjon.
2023. márc. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
2/10 anonim válasza:
Szerintem meg elég sok kèpzést indítanak levelezőn is. Oké, persze,nem mindegyik egyetem minden szakán, de azért aki tanulni akar, az tud találni neki megfelelő helyet. Én pont BTK szakokra jelentkeztem idén, munka mellett, és a kollégáim közül is sokan tanulnak tovább, szereznek többedik diplomát. Természetesen levelezőn.
2023. márc. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 anonim válasza:
Én se értem. A szakok 90%-a bőven elvégezhető levelezőn, sok egyetem mégis azzal a maradi felfogással rendelkezik, hogy márpedig csak személyes jelenléttel, és csak nappalin lehessen elvégezni szakokat. Kicsit vicces, hogy egy tudományos intézménynek elvileg követnie kellene a rohanó világ változásait, ennek ellenére a magukat "komolynak" tartó egyetemek megragadtak a XX. században, és nem hajlandóak tudomásul venni, hogy bizonyos esetekben sokkal hatékonyabb az online elérhető oktatás, és nem kell mindig személyesen jelen lenni a hét minden napján. Szóval elvileg egy komoly egyetemnek nyitottnak kellene lennie a változásokra egy normális világban, ehhez képest mindent megpróbálnak elkövetni, hogy a múltban ragadt oktatás megmaradjon, és ehhez sajnos néhány macskajancsi is bólogat még hallgatók közül is
2023. márc. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 anonim válasza:
Mondjuk úgy, hogy ez a döntésed ára...
Szerintem ezt pontosan tudhattad előre...
2023. márc. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 anonim válasza:
"Mondjuk úgy, hogy ez a döntésed ára..."
Mondjuk úgy, hogy ez a maradi oktatási rendszernek az ára inkább, nem a döntésének. Egy normális rendszerben ezeket a szakokat minden egyetem elindítaná nemhogy levelezőn, távoktatásban is.
2023. márc. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 anonim válasza:
Azért, mert a kollégák nem látnak tovább az orruknál. Mi még olyan korban jàrtunk egyetemre, amelyben szégyen volt levelezö szakra járni.
2023. márc. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
Tanulni soha nem és nem is volt szégyen!!
Kérdező!
Szerintem direkt kibszás miatt, mert sokkal egyszerűbb lenne mindenkinek távoktatásban tanulnia - egy csomó felesleges utazgatástól, anyagi és szellemi tehertől, stressztől, időveszteségektől meg lehetne kímélni az embereket pláne a mai technikai fejlettség korában! De nem akarják....
Manapság amúgy levelezőn is nehéz tanulni munka mellett, mivel vannak olyan szakok, ahol pénteken is egész nap bent kell lenni vagy havonta egy teljes hetet minden nap - hány munkahely tolerálja ezt?!
Nem cél itt a kiművelt emberfő, különben tudnának jó megoldásokat találni, de még csak a kiegyensúlyozott ember és boldog családi élet sem cél, különben nem tömnék a diákok fejét haszontalan tölteléktárgyakkal a dolgozókat meg nem hajtanák szét....
2023. márc. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
8/10 anonim válasza:
Online videó-előadásokat fel lehetne venni, azt egyszerre több ezren is nézhetnék otthonról vagy akárhonnan, megoldódna a tanárhiány, aztán meg online lehetne vizsgázni. Nagyon elavultak a hazai oktatási módszerek, poroszos, tekintélyelvű tanárokkal és elavult tananyaggal.
Szerintem szándékosan.
Ellenkező esetben már rég tettek volna valamit, hogy jobbá tegyék.
2023. márc. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 anonim válasza:
#6 levelező SZAKRA mondjuk most is szégyen. 😄
2023. márc. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
10/10 anonim válasza:
Szerintem azért nem indul több, mert az átlag magyar embernek a 12 órás droid meló, a háztartás és a család után már nincs igénye/ideje úri huncutságokra.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!