Chat gpt-vel meg lehet írni a szakdolgozatot? Valaki megcsinálta már így?
"Egyébként meg minek akar diplomát az aki még egy szakdolgozat megírásához sem veszi a fáradságot?"
Úgy bírom ezeket a modoros szánalmas papolásokat. Ezeket tuti valami pattanásos, szódás szemüveges stréber egyetemista írja, akinek gőze sincs a való élethez, és ő volt az, aki középsuliban is felhívta a tanár figyelmét, hogy elfelejtette megnézni, hogy kész van-e mindenkinek a házi feladata.
Elmondanám neked, bár a te álomvilágodban ez nagyon meglepő lesz úgy is, hogy nagyon sok végzett orvos, mérnök stb. mással íratott meg egyetem alatt minden beadandót, és ennek ellenére elvégezték, és értik a szakmájukat. Rohadtul nem az a 40 oldalas felesleges kamu szövegírás dönti el, hogy valaki jó vagy rossz lesz a szakmájában. Már nem is nagyon lehet mit írni. Évtizedek óta minden szakon több ezer ember végzett már, kb nincs már olyan téma, amit nem fejtettek volna ki legalább öten. Egy ctrl c + ctrl v az egész szakdoga, ahol mókás olvasni mindig, mennyire érződik rajta a sok körmondatokban papolás, csak hogy a karakterszámot húzzák, hogy meglegyen a minimum mennyiség. Ennél a legjobb dolog amit valaki tehet tényleg az, ha nem különösebben pazarol rá sok időt. Sőt aki feltalálja magát, hidd el, normálisabb szakember lesz, mint egy ilyen papoló stréber, aki állandóan modoroskodva nyomja a monoton szöveget.
"Egyébként meg minek akar diplomát az aki még egy szakdolgozat megírásához sem veszi a fáradságot?"
Hát egy szakdolgozat megírása valóban hűen tükrözi mind a szakmai felkészültséget, mind pedig a gyakorlatban is használható és hasznosítható, termelőképes tudást.
No offense, de a világ legnagyobb marhasága a szakdolgozat, és mondom ezt úgy, hogy eddig már hármat írtam. Elmélkedünk benne, összeollózzuk más emberek gondolatait, kiegészítjük egy kis empíriával, aminek eleve megkérdőjelezhető a hitelessége, és ezzel adunk számot a hosszú évek alatt megszerzett tudásunkról. Pedig a szakdoga megírásához semmiféle komoly szaktudás nem kell, csak skillek, mint például az értő olvasás, szöveg kohézió alkotás, követlkeztetések levonása.
De egy szakdolgozat nem garancia arra, hogy valaki jó szakember lesz, sem arra, hogy nem fog felkopni az álla.
Nagyon ráférne egy komoly reform a felsőoktatásra is, mert gyakorlati tudást nem, vagy csak nagyon minimálisat kap az iskolapadban az ember, elméleti f*szságokat, amikre soha az életben nem lesz szükséged annál inkább. Ha gyakorlati tudást akarsz (értsd: aminek van munkaerőpiaci értéke), akkor meg diplomásként az Udemyről, Courseráról vagy a Linkedinről kell összehalásznod magadnak.
"No offense, de a világ legnagyobb marhasága a szakdolgozat, és mondom ezt úgy, hogy eddig már hármat írtam. Elmélkedünk benne, összeollózzuk más emberek gondolatait, kiegészítjük egy kis empíriával, aminek eleve megkérdőjelezhető a hitelessége, és ezzel adunk számot a hosszú évek alatt megszerzett tudásunkról."
Végre valaki szintén így látja. 13-as voltam, örülök, hogy a realitásnak egyre nagyobb talaj nyílik végre, és nem csak az első válaszoló féle modoroskodás megy. Pláne az a vicc, hogy nálunk pl. annyira tág volt a szakdoga témameghatározása, hogy konkrétan a szak nagy részének a témája kicsit sem vágott ehhez a szakhoz, ennyit erről, hogy mennyit számít a szakdolgozat ahhoz, hogy valakiből jó szakember lesz vagy sem.
Aki lepontozza azokat a válaszokat, amik ellene mennek a kocka-mainstreamnek, árulja már el, hogy miért teszi?
Azon túl, hogy kell, kötelező a szakdoga megírása, ha nem kutatói pályára készül az illető mégis mifene hasznát veszi hosszú távon? Miről ad számot a megírásával? Hogy képes más emberek gondolatait és/vagy kutatási eredményeit értelmezni, táfogalmazni és önálló szövegkohézióba helyezni? Ez kérem általános iskola 2.-3. osztály kellene, hogy legyen!
Azzal, hogy megírtad a csillagoskitüntetéses ötös szakdolgozatot, ami egyébként nem tudományos forrás, és a lőtéri kutyát nem fogja érdekelni, van valami használható szaktudásod? Az egyetemről kikerülve képes vagy SAP rendszert kezelni, vagy a szakterületedhez kapcsolódó bármilyen másik szoftvert? Tudod azt, hogy mit hogyan csinálj a gyakorlatban vagy csak az irodalomlistáddal és a hivatkozások formai követelményeivel van tele a fejed?
Ezt írjuk itt páran, hogy ez a legnagyobb baj, hogy a mai világban amikor két kattintásra van minden elméleti tudás, a gyakorlati rész amiből meg is lehet élni, nem pedig az, hogy ki mit mikor miért és hogyan gondolt - elméletben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!