Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szülésznő vagy védőnő mi...

Szülésznő vagy védőnő mi alapján választanátok Egyetemi szakot?

Figyelt kérdés

Jelentkezni szeretnék szeptembertől az egyetemre . Ezt a két szakot ìrtam be de szinte minden nap megvariálom a sorrendet. Nem tudom eldönetni melyik lenne az ideálisabb számomra. Tisztába vagyok mindkét szakma előnyeivel hátrányaival , van két gyerekem ìgy találkoztam mind két szakmával "futòlag". Az igazság az , hogy a szülésznő jobban érdekelne jobban magamnak érzem viszont mint emlìtettem családom van. Nem tudom, hogy tudnám össze egyeztetni két kis iskolás gyerekkel a szülésznő műszakolását. A védőnő is tetszik mint szakma , gyönyörű hivatás az is de nem annyira (az én szemembe) mint a szülésznő , viszont sokkal család barátabb a beosztásuk. Nyilván ezáltal a fizetésük valòszìnűleg kevesebb de most nem ez a fő lényeg.

Ti mit tennétek a helyembe?



2023. febr. 4. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
7%
Én nem mennék ilyen alsóbbrendű szakokra, ha már mindenképp egészségügy, ami alapból egy kalap szar szektor ilyen intelligens embernek mint én vagyok akkor valami spéci sebésznek tanulnék pl: agysebész hogy valami hasznosat is csináljak pl kiműccsem a daganatot az agyakbol
2023. febr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha mindenki ìgy gondolná mint te nem lenne aki a megműtött betegedet ápolná műtét után és kénytelen lennél te végezni azt a részét is ;)
2023. febr. 4. 23:24
 3/6 anonim ***** válasza:
5%

Persze de én simán elvégezném gond nélkül ráadásul ingyen mert ez annyira könnyű feladat hogy én érezném kellemetlenül magamat hogy ezért fizetnek. De te tudod mit szeretnél csinálni ha büfészakot végezni hát szíved lelked rajta, hajrá! De ne csodálkozz ha nem úgy alakulnak a dolgok ahogy várod és ki vagy téve a válságnak!


Nekem bombabiztos és stabil munkahelyem van hála a tálentumomnak én geográfus BSc-t végeztem és geodétaként dolgozom én tartom a földmérő műszereket terepen ameddig bemérik a pozíciót a kollégáim. Én azért választottam mert válságálló, kimagasló a bérezés és kevesen végeznek mert nagyon nehéz és kell hozzá komoly szakértelem de bennem mind meg van amire szükség van úgyhogy nálam nem volt opció hogy egyszerű büfészakra menjek.

2023. febr. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Július elejenén van a sorrendmódosítás, így nem muszáj már most eldönteni.
2023. febr. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Írj be egy sorrendet, és júliusig még egyszer tudod módosítani.

Amúgy pedig azt érzem, a szülésznő érdekelne téged igazán. Én arra bátorítanálak, hogy vágj bele abba! A gyerekek sem lesznek örökké kicsik, mire végzel, már nagyobbak lesznek. Párod, nagyszülők stb segítenek majd vigyázni rájuk, ha kell. És ez amúgy is átmeneti időszak. Pár év múlva már egyedül jönnek-mennek, délután az iskolából hazafelé bevásárolnak helyetted...

Ne légy kishitű, vágj bele abba, amit igazán szeretnél! Valószínűleg menet közben is tudsz váltani, ha mégis meggondolnád magad, és szerintem szülésznőből könnyebb a védőnői pálya felé elmozdulni, mint fordítva. Vagy elvégzed a szülésznőit, és amíg nagyon kicsik a gyerekek, ideiglenesen képzed magad a másik irányba is és abban dolgozol pár évet, majd visszamész. A lényeg, hogy rengeteg lehetőség van, kezdj bele bátran a "nagyobb falatba", mert később bánnád, ha nem próbáltad volna meg.

Csodálatos szakma, kívánok neked sok sikert!

2023. febr. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szülesznőkre és védőnőkre is nagyon nagy szükség van. Utóbbiból sokkal nagyobb a hiany és errefelé nagyon keresett szakma.


Rosszul egyikkel sem fogsz járni, racionálisan végig gondolva ugyanannyira hasznosak szóval szíved szerint dönts.

2023. febr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!